Strona główna » Top 5 kosmetyków do pielęgnacji twarzy!

Top 5 kosmetyków do pielęgnacji twarzy!

Po zimie nadchodzi czas na mocną regenerację twarzy. Skóra jest tam delikatna i po ostrej zimie i mrozach potrzebuje orzeźwienia. Tu z pomocą mogą przyjść kosmetyki, które są dostępne na rynku kosmetycznym. Oczywiście tekst nie jest reklamą docelowych produktów. Treść jedynie podpowiada co zakupić by zrobić swojej buzi dobrze po półrocznym zmaganiu się ze skrajnymi warunkami atmosferycznymi. Oczywiście warto pamiętać o researchu przed zakupami i analizie składu kosmetyków, które zamierzamy nabyć.

TOP 5 – Żele do mycia twarzy

Żele do mycia twarzy to podstawa przy zachowaniu odpowiedniej higieny twarzy. Używanie mydła do mycia naszej buzi do zdecydowanie zły pomysł. Jego zasadowe ph i mocno skoncentrowany detergent może narobić nam więcej szkody niż pożytku. Dlatego warto zainwestować w kosmetyk o dobrym składzie i sprawdzonej marki.
Żele do mycia twarzy zazwyczaj są wyposażone w dobroczynnie działające substancje, które pomagają usunąć największe zanieczyszczenia czy nawet sam makijaż. Jednocześnie są one bezpieczne dla okolic oczu i nie powodują znacznych podrażnień w przypadku dostania się w te okolice. Warto wybrać taki żel, który będzie miał w swoim składzie dodatki witaminowe, które sprawią, iż twarz będzie odżywiona i jednocześnie dokładnie oczyszczona przed kolejnym krokiem w pielęgnacji.

TOP 4 – Peelingi kwasowe i te domowej receptury

Naturalne peelingi działają zazwyczaj oczyszczająco i mechanicznie. W internecie i na blogach znajdziemy ogrom przepisów. Pomagają one oczyścić skórę z nieczystości i ze zrogowaciałego naskórka. Dodatkowo dzięki składnikom odżywczym, które są zawarte w mieszance przez nasz przygotowanej, dostarczamy naszej skórze mikroelementy, które zbawiennie wpływają na jej kondycję.
Jeśli chcemy pogłębić pielęgnacje i odżywienie to warto postawić na peelingi kwasowe, które głęboko oczyszczają i odżywiają skórę. Sposób ten nie jest jednak zalecany na wiosnę/lato. Najlepiej zabiegi te przeprowadzać na początku jesieni lub na koniec zimy. W przypadku, gdy nie mamy zaufania do własnoręcznie przeprowadzonych zabiegów, można udać się do kosmetyczki, która ma odpowiednie doświadczenie w tego typu głębokiej pielęgnacji.

TOP 3 – Maseczki

Maseczki zdobyły popularność już kilkanaście lat temu. W przeszłości nieśmiało wchodziły na rynek, ale gdy zaczął się na nie boom to zdecydowanie wzrosła ich popularność i różnorodność pod względem dostępności produktów. Po zimie zdecydowanie przyda się głębokie nawilżenie i odżywienie. Do tego świetnie posłużą maski witaminowe. Można je zakupić w płachtach lub w wersjach słoiczkowych.
W przypadku gdy priorytetem jest nawilżenie, można również zakupić maseczki regenerujące. Charakteryzują się one cięższą konsystencją, co zazwyczaj (przy maseczkach lepszej jakości) jest spowodowane obecnością olejków i czystej lanoliny. Tego typu maseczka pozwala nie tylko złagodzić spierzchnięcie, ale też tworzy film na skórze, który zapobiega nadmiernej utracie nawilżenia.
Dodatkową propozycją, która wzmacnia efekt wygładzenia po peelingu jest zastosowanie maseczki z glinki. Każda glinka działa na różnego rodzaju strefy twarzy i zdecydowanie zaleca się je stosować zgodnie z przeznaczeniem. Jest to dość silnie skoncentrowany kosmetyk odżywiający, który pomaga na konkretne miejsca na twarzy.

TOP 2 – Serum nawilżające i witaminowe

Serum, które odżywia i nawilża to hit ostatnich kilku lat na rynku kosmetycznym. Wysoce skoncentrowane składniki odżywcze pozwalają zwalczyć niedoskonałości spowodowane niedoborami witamin i innych mikroelementów, które pomagają w pielęgnacji twarzy. Warto zgłębić się w temat, gdyż nie wszystkie serum są dla wszystkich.
Istnieją bowiem takie, które są cięższe w swojej konsystencji, gdyż zawierają olejki, które działają jako bloker dla humektantu zawartego w ich składzie. W zależności od tego jaki to będzie olejek, można pokusić się o kupienie takiego jeśli znamy skłonności swojej skóry. W przypadku, gdy chcemy jedynie nawilżyć naszą twarz i dostarczyć skoncentrowane składniki odżywcze wystarczy, że kupimy takie, który nawilża. Oczywiście nie należy również przesadzać z ilością skoncentrowanych witamin, gdyż nawet ich nadmiar może spowodować problemy skórne.

TOP 1 – Kremy głęboko odżywiające i nawilżające

Niezmiennie od lat, jako TOP 1 sprzedających się produktów na rynku kosmetycznym, prym wiodą kremy różnego rodzaju. I tutaj każdy z nas powinien zrobić dokładny research pod względem składników jakie zawierają produkty, które nakładamy na naszą twarz. Od kilku lat popularność kosmetyków naturalnych sukcesywnie wzrasta i zdecydowanie warto zwrócić się w stronę naturalnej pielęgnacji.
Kremy można podzielić na kilka kategorii: nawilżające, odżywiające, natłuszczające i regenerujące. Taki podział pozwala na odpowiednie dobranie kosmetyku, który jest przystosowany do naszych potrzeb pielęgnacyjnych. Krem jako zakończenie pielęgnacji na noc i rozpoczęcie dnia, po odpowiednim oczyszczeniu skóry, zapewnia jej optymalne nawilżenie i odżywienie. Dzięki temu nie musimy się martwić, że składniki “uciekają” zbyt szybko z naszej buzi.