Strona główna » Sprawdzone prezenty last minute dla spóźnialskich!

Sprawdzone prezenty last minute dla spóźnialskich!

Prezenty last minute to coś czego zazwyczaj nie lubimy robić, gdyż wiąże się to ze stresem czy wpadliśmy na dobry pomysł. Zazwyczaj denerwujemy się czy ten prezent wpadnie w gusta obdarowywanej osoby. Dlatego poniższa lista została tak przygotowana, by prezent na niej umieszczony był propozycją, która sprawdzi się właściwie w każdym przypadku. Drobiazgi te można zazwyczaj dostać w ogólnodostępnych sklepach i są tak uniwersalne, że raczej nie znajdzie się osoba, która odmówi przyjęcia takiego podarunku.

Karta podarunkowa

Karty podarunkowe są zazwyczaj dostępne w każdym większym lub sieciowym sklepie. Wystarczy poobserwować tą osobę, którą chcemy obdarować takim prezentem lub przypomnieć kwestie, które są dla niej najważniejsze. Może się zdarzyć, że karta podarunkowa wywoła mniejszy entuzjazm niż na przykład karta do niszowego sklepu, w którym kupi się niecodzienne produkty. Niemniej na naszym rodzimym rynku warto sprawdzić czy w najbliższej drogerii czy sklepie z ubraniami (w zależności od gustu tej osoby) nie ma możliwości nabycia takiej karty. Zakup powinien być dostępny od ręki, tak samo aktywacja tej karty powinna być możliwa do zrobienia online lub stacjonarnie, w wybranym sklepie.

Perfumy

Perfumy są nieco “śliskim” prezentem. W zależności od preferencji danej osoby lub tego czy dba o to by kosmetyki były ekologiczne i “cruelty free”, możemy pokusić się o kupno takiego podarunku. W niektórych sklepach można jednak od ręki dostać perfumy, które są w miarę ekologiczne.
Niemniej, jeśli osoba, której chcemy podarować taki prezent nie patrzy na tą kwestię to jak najbardziej możemy iść w tego typu produkty. W przypadku jak nie wiemy jakie są gusta danej osoby to z pomocą może przyjść nam damska lub męska część obsługi danego sklepu. Zapewne chętnie nam pomogą w wyborze takiego prezentu.

Praliny i eleganckie słodycze

Słodycze czekoladowe, karmelowe lub kokosowe i eleganckie pralinki to idealny pomysł na podarunek dla osoby, które kochają czekoladę i słodki smak. W sklepach, które mamy wokół siebie (nawet w tych małych, osiedlowych sklepikach) dostaniemy praliny z wysokiej półki czy nawet torebki na prezenty. Dlatego jeśli mamy tylko kilkanaście minut do odwiedzin tej osoby to jak najbardziej możemy kupić słodycze.
Dodatkowo w takim przypadku możemy pokombinować z doborem różnych produktów. Niektóre praliny są pakowane w mniejsze opakowania i jeśli uznamy, iż nie jest to wystarczająca ilość to możemy pokusić się o dokupienie kolejnego.

Książki i płyty z ulubioną muzyką

Wystarczy tą osobę poobserwować lub przypomnieć sobie co ostatnio słucha, czyta lub ogląda. Książka na temat ulubionego serialu, związana z tematem, który ta osoba lubi lub ulubiona, najnowsza płyta zespołu, której jeszcze nie ma załatwi problem braku podarku. Ponadto płyty kompaktowe są cały czas na topie.
Ponadto można również pokusić się o wykupienie pakietu do serwisu streamingowego, który jest używany przez osobę, która go używa. Nic tak nie cieszy jak możliwość dłuższego korzystania z usług serwisu, który jest używany przez na praktycznie codziennie. Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie dnia bez muzyki czy serialu i taki prezent zapewne też zyska uznanie u osoby, której chcemy sprawić przyjemność takim nieoczekiwanym prezentem.

Sprawdzone kosmetyki

W przypadku, gdy jesteśmy pewni jakich kosmetyków ta osoba używa na co dzień i wiemy czego na przykład unika bądź nie chce mieć w swojej kosmetyczce to jak najbardziej możemy zakupić taki produkt jako szybki prezent na jakąś okazję lub bez okazji. Oczywiście powinniśmy być zaopatrzeni w wiedzę jakie produkty mogą uczulać taką osobę lub które nie są lubiane.
Najpopularniejsze drogerie mają zazwyczaj szeroką ofertę kosmetyków naturalnych lub takich, które nie wpływają na środowisko aż tak jak kosmetyki tradycyjne lub sprzed kilkunastu lat. To nam nieco ułatwi sprawę wyboru, gdyż zazwyczaj nowości z półki bio są chętnie testowane przez osoby, które są zwariowane na punkcie ekologii!

Czego raczej nie kupować na prezent last minute?

Produkty, które zazwyczaj są kupowane na długo przed planowaną okazją są prezentami przemyślanymi i związanymi z osobami, które dość dobrze lub bardzo dobrze znamy. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdziemy i jaka relacja łączy nas z tą osobą. Jednak jest kilka rodzajów produktów, które nie powinny być kupowane jako prezenty nabywane w ostatniej chwili.
Bielizna i zabawki erotyczne należą właśnie do tego typu prezentów. Jeśli nasza relacja nie jest powierzchowna, znamy tą osobę i jej poczucie humoru oraz jej preferencje to owszem, można zaryzykować. Jednak nie poleca się takich rzeczy jako prezentu na ostatnią chwilę.
Ze względu na zdrowie nie powinno się na prezent przeznaczać również napojów wysoko procentowych dla osób pełnoletnich. Jest to coraz mniej mile widzianym podarunkiem. Zdrowy tryb życia i ograniczenie alkoholu stało się na tyle “modne” (o ile tak można powiedzieć o tego typu prezentach), że alkohol wszedł już w kanon prezentów, które odeszły do lamusa wraz z poprzednim ustrojem.