Strona główna » Piękne dodatki do pokoju dziecięcego, które odmienią każde wnętrze!

Piękne dodatki do pokoju dziecięcego, które odmienią każde wnętrze!

Dodatki w mieszkaniu to klucz do idealnego urządzenia pokoi, w których przebywamy na co dzień. Pokój naszej pociechy to miejsce, w którym zazwyczaj panuje wieczny chaos. Jednak są takie elementy, które pomogą uspokoić wrażenie, że w tym pomieszczeniu nie da się utrzymać porządku. Poduszki, chorągiewki czy chociażby plakaty są elementami, które powinny znaleźć się w każdym domu! W teście zostaną przedstawione rozwiązania uniwersalne, które sprawdzą się zarówno w dziewczyńskim jak i chłopięcym pokoju.

Jak dobrać dodatki by w dziecięcym pokoju panował ład i harmonia?

Sypialnia połączona z miejscem do nauki powinna być pokojem, w którym nasze dziecko będzie spędzać czas z przyjemnością. Dodatki powinny być dobrane w taki sposób, by nie męczyły pociechy “pstrokacizną” i intensywnymi barwami. Wbrew pozorom dobranie kolorów jest tutaj bardzo ważne.
Oczywiście nie musimy iść w stereotypowy róż i niebieski z rozróżnieniem na płeć pod względem urządzania wnętrz. Ten pogląd już dawno odszedł do lamusa i nie jest zazwyczaj stosowany aranżacjach dziecięcych pokoi. I całe szczęście, gdyż na rynku istnieją takie dodatki, od których nie można oderwać oczu!
Dodatkowo w przypadku dzieci bardzo aktywnych barwy w pokoju powinny być stonowane, pastelowe. Wzory są jak najbardziej mile widziane, jednak trzeba brać też pod uwagę to, że miejsce powinno dziecku przynosić ukojenie przed snem i po męczącym dniu w szkole.

Plakaty z spokojnymi motywami

Plakaty to uniwersalna ozdoba właściwie każdego wnętrza. Dzięki coraz bogatszej ofercie drukarni czy bezpośrednich sprzedawców i sklepów możemy wybrać idealnie dopasowane motywy. Najlepszym wyjściem będzie podpytanie naszego dziecka co lubi najbardziej i co by chciało mieć w swoim pokoju za temat przewodni. W końcu to jest miejsce naszej pociechy i to ona powinna mieć możliwość decydowania o tym co będzie znajdowało się w pokoju, który uważa za swoje miejsce.
W przypadku starszych dzieci i nastolatków możemy się posiłkować tematyką, która jest obecnie modna w środowisku młodzieżowym. Sama obserwacja dziecka pozwoli ustalić co najbardziej mu/ jej się podoba.

Poduszki różnych kształtów i rozmiarów

Poduszki to idealny sposób na przekazanie charakteru naszego dziecka. Mnogość kształtów, motywów i ofert pozwoli nam na zastosowanie takich wzorów i ilości jaśków czy poduszek, które pełnią funkcję typowo ozdobną. Ponadto można powiedzieć, że jest to pomysł na idealny prezent, gdyż poducha z ulubioną postacią czy zwierzakiem zawsze znajdzie uznanie u obdarowanej osoby.
Dodatkowo aby zachęcić pociechę do dbania o porządek i swoje rzeczy warto poduszki wybierać w konsultacji z dzieckiem. Sprawi to, iż poczuje się ono odpowiedzialne za nabytą rzecz i zdecydowanie będzie bardziej dbało o przedmioty wokół siebie.

Chorągiewki, proporczyki i girlandy z chorągiewek

Jednym z najmodniejszych dodatków do pokoju dziecięcego są oczywiście wszelkiego rodzaju chorągiewki. Szczególnie widać to w sypialniach w stylu skandynawskim, gdzie królują pastelowe i wyważone kolory. Dodatkowo atutem tego rodzaju ozdoby jest fakt, że… nie muszą być one materiałowe!
Taki proporczyk czy girlanda z chorągiewek jest niezwykle łatwa do wykonania. Wystarczy, że dysponujemy odpowiednimi farbami do mebli czy ścian oraz dość miękkim i szerszym pędzlem. To już od naszej i dziecka fantazji zależy jakie motywy znajdą się na takim proporczyku czy girlandzie.

Opcją dla odważnych są kwiaty ozdobne z liści i/ lub kwiatów. Na rynku są gatunki bezpieczne dla naszych dzieci i zwierząt. Ponadto dbanie o kwiatka czy kaktusa to kolejne wyzwanie dla dziecka, które do tej pory nie miało możliwości spróbować opieki nad roślinkami. W sklepach ogrodniczych lub kwiaciarniach są dodatkowo dostępne ozdoby, które możemy wetknąć w doniczkę (zazwyczaj są to drewniane motyle, pszczoły czy inne owady kojarzone z ogrodem) co zdecydowanie w oczach dziecka uatrakcyjni parapet. Ponadto ważnym aspektem aranżacji dziecięcego pokoju jest również oświetlenie. To dzięki niemu nie męczą się oczy podczas odrabiania lekcji, a w czasie zabawy pokój jest odpowiednio oświetlony.