Strona główna » Ozdobne pojemniki na kosmetyki lub przybory kosmetyczne DIY!

Ozdobne pojemniki na kosmetyki lub przybory kosmetyczne DIY!

Wszelkie pudełka to pojemniki, które mogą nam posłużyć za organizery do przechowywania rzeczy różnego rodzaju. Dlatego w teście tym zostaną przedstawione rozwiązania, które pozwolą na ponowne wykorzystanie pojemników. Ruch zero/less waste stał się w ostatnim czasie bardzo popularny. Dzięki niemu zmniejszamy ilość śmieci, a przy okazji zmniejszamy wydatki na dekoracje, które w tym przypadku możemy zrobić sami. Do udekorowania naszych pojemników możemy wykorzystać właściwie wszystko co nam przyjdzie do głowy. Mogą to być koraliki, brokat, różne materiały czy chociażby ozdobne tasiemki i sznurki. Możliwości ozdobienia organizerów DIY są właściwie nieograniczone!

Daj drugie życie pojemnikom po lodach i kapsułkach do prania!

Lody to bardzo popularny produkt. Te, które są pakowane w większe pojemniki można na spokojnie przechować kilka tygodni w lodówce. Nie musimy ich wyjadać od razu po kupnie. Jednak po każdym takim zakupie zostanie nam pudełko, które albo wyrzucimy albo wykorzystamy jako pojemnik do przechowywania koperku. Pojemniki po kapsułkach do prania warto przemyć w zmywarce lub w dużej ilości czystej wody. Pozwoli to nam pozbyć się zapachu detergentu. A im większe pudełko tym lepiej!
W tym przypadku wystarczy nam kłębek sznurka typu szpagat, duże opakowanie kleju (może być uniwersalny lub taki, który używany jest przy pracach plastycznych w szkole) i wena twórcza. Pojemnik powinien być umyty i suchy, gdyż bez porządnego wyczyszczenia możemy mieć problem z przyklejeniem sznurka do jego zewnętrznej ścianki. Nie musimy zdejmować etykiet, gdyż i tak będą zasłonięte przez nasze materiały. To w jaki sposób owiniemy pudełko jest już zależne od nas i naszej fantazji. W takim pojemniku możemy przechowywać właściwie wszystko!

Pudełka po butach jako organizer na kosmetyki!

Niektóre pudełka po butach są na tyle fajne, że żal je wyrzucać. Te, które mają pokrywkę połączoną jako całość z resztą pudełka, można przerobić chociażby jako organizer na różne przybory kosmetyczne lub same kosmetyki z półki kolorówkowej. Wystarczy do tego odpowiednia ilość tektury z innego pudełka, którą przykleimy wewnątrz tego, który przerabiamy na przybornik. Zewnętrzną część można okleić okleiną lub pomalować farbą w sprayu.
Kolejnym pomysłem, który pozwoli ponownie wykorzystać pudełko po butach jest zrobienie z nich stojaka. Dodatkowo będą jednak potrzebne cztery tekturowe rolki po folii (np. są dostępne w foliach aluminiowych lub plastikowych spożywczych). W rogach takiego pudełka wystarczy nieco większa ilość kleju by takie rolki utrzymały się w jednym miejscu. Na samą górę (wystającym rantem do góry) przyklejamy pokrywę pudełka, która będzie służyła jako płytszy pojemnik naszego organizera. Po wyschnięciu kleju wystarczy spryskać całość farbą w sprayu. Da to niezwykle profesjonalny efekt wykończenia całości.

To tylko kilka propozycji wykorzystania pudełek, które pierwotnie miały inne przeznaczenie. Sposób wykonania zależy tylko od nas i naszej fantazji! Dzięki takim “przechowalnikom” będziemy mogli pochwalić się znajomym naszą wyobraźnią oraz pomysłowością. Niekiedy proste rozwiązania przynoszą wiele korzyści i dla nas i dla środowiska. A to, że zostanie ograniczona ilość plastiku, który skończyłby jako odpad na wysypisku śmieci, dowodzi tylko, że warto poświęcić chwilę swojego czasu na wykonanie nowego przedmiotu!