Strona główna » Ozdobne pojemniki na kosmetyki lub przybory kosmetyczne DIY!

Ozdobne pojemniki na kosmetyki lub przybory kosmetyczne DIY!

Pudełka po lodach lub pojemniki w większości przypadków można wykorzystać ponownie poprzez przerobienie ich. Dzięki tworzywom sztucznym, z których zostały zrobione mogą jeszcze na wiele lat stać na naszej półce w łazience czy w pokoju. Nawet zużyte pudełka po lodach mogą stać się atrakcyjnymi w odbiorze organizerami czy przechowalnikami DIY. To jak ozdobimy je zależy właściwie tylko od naszej fantazji i materiałów jakimi dysponujemy do tego celu. Warto oczywiście opierać się na tym co mamy w domu, ale można jak najbardziej zakupić potrzebne półprodukty, jeśli wystąpi taka konieczność.

Pudełko po lodach jako chusteczkownik

Do wykonania takiego chusteczkownika będzie nam potrzebny sznurek typu szpagat, klej z pistoletem do klejenia na gorąco oraz nożyk do tapet. Jeśli nie jesteśmy pewni co do swoich umiejętności wykrawania poza szablonem to również przyda się nam coś, co pomoże nakreślić nożykiem proste linie, które stworzą nam główny otwór do wyciągania chusteczek.
Jeśli nie zależy nam na kształcie czy konkretnej kolorystyce pudełka to właściwie możemy użyć każdego, które mamy pod ręką, a które ma ponad 900 ml pojemności. Boki możemy okleić w zasadzie każdym naturalnym (np. szpagatem lub lnianym) sznurkiem. Sznurek tego typu idealnie będzie kleił się do plastikowej powierzchni pudełka. W zależności od czasu i naszej fantazji możemy okleić najpierw dno pudełka, a dopiero potem boki. Jednak równie dobrze możemy okleić tylko same boki, pozostawiając niezbędny rant, który posłuży nam do zamykania “na klik”. Oczywiście manewr z oklejaniem powtarzamy również na wierzchu, gdzie należy zostawić 0,5 centymetrowy odstęp od nacięć po jednej i drugiej stronie, tak by chusteczki mogły swobodnie wychodzić z pudełka. Po ostygnięciu kleju można w zasadzie od razu zapakować do naszego ozdobnego pojemnika wkład z chusteczkami.

Tuba po chipsach czyli jak zrobić ozdobny dozownik do płatków kosmetycznych?

Tuby po chipsach to dobrodziejstwo dla miłośników “Do It Yourself”. Można z nich wyczarować wiele pomysłowych rzeczy użytkowych, które posłużą nam w codziennym życiu. Taką rzeczą jest pojemnik “organizer” na płatki kosmetyczne, które właściwie używamy codziennie. W tym przypadku również wystarczy wstążka, sznurek lub koronka by owinąć pudełko. Jeśli chcemy pobawić się w oryginalność to do ozdobienia naszego organizera możemy użyć takich półproduktów jak drobniutkie koraliki czy tłuczone szkło ozdobne lub cekiny, które można przykleić za pomocą kleju na gorąco.
Oczywiście będzie też potrzebny ostry nożyk, który pozwoli nam wyciąć odpowiedni otwór tuż przy metalowej podstawie, przez który będziemy mogli wyciągać waciki.

Pudełka po butach też można wykorzystać!

Pudełka po butach to zmora wielu z nas. Nie są jednakowe, nie mieszczą się w szafach. Stanowią dość duży odsetek papierowych odpadów po zakupach w sklepach obuwniczych. Płaskie pudełka tego typu możemy w prosty sposób przerobić na organizery do szuflad. Wystarczy odpowiednio przyciąć tekturę, która po przyklejeniu we wnętrzu pudełka będzie służyć jako ścianka działowa.
Ponadto pokrywę pudełka, jeśli jest ona osobno możemy wykorzystać jako płytki przechowalnik do kolorówki czy przyborów makijażowych. Jeśli mamy do dyspozycji taśmę to możemy również użyć kleju na gorąco do przyczepienia ozdobnej tasiemki, pomiędzy którą włożymy rzeczy, które chcemy tam przechowywać. Taki organizer (jeśli tasiemka będzie na gumce) można bezproblemowo powiesić na ścianie lub tablicy magnetycznej (lub jakiejkolwiek powierzchni, na której można przyczepić magnes).

Pudełka kartonowe to idealna baza do przerabiania i ozdabiania. W większości przypadków dzięki temu, że tektura lub plastik, z której jest wykonany nasz “box” możemy wyczarować z nich niesamowite przedmioty codziennego użytku. Ponowne wykorzystanie kartonu lub plastiku pozwala zniwelować nam ilość śmieci wokół nas, a także powoduje zmniejszenie popytu na produkcję nowych partii plastiku. Wbrew pozorom cały proces produkcji (od pół produktu do gotowego produktu) jest niesamowicie złożony i wpływa na naszą planetę dość mocno. Dlatego warto zastanowić się przed wyrzuceniem pojemnika czy aby przypadkiem nie będzie mogło nam posłużyć jeszcze przez jakiś czas.