Strona główna » Okolice Krakowa atrakcje dla dzieci: Co robić i gdzie się bawić z dziećmi w okolicy Krakowa

Okolice Krakowa atrakcje dla dzieci: Co robić i gdzie się bawić z dziećmi w okolicy Krakowa

Dziecięca wizyta w okolicy Krakowa – gdzie warto się wybrać?

Kraków jest znanym na całym świecie miastem, jednak nie tylko jego centrum ma wiele do zaoferowania. W okolicy miasta znajdują się miejsca, gdzie dzieci mogą miło spędzić czas. W poniższym artykule przedstawiamy najlepsze atrakcje, gdzie dzieci będą miały szansę na dobrą zabawę!

Parki linowe – wyzwania dla małych i dużych

Parki linowe są dla dzieci i dorosłych atrakcją, która zapewni mnóstwo emocji i przygód. W okolicach Krakowa mamy wiele miejsc, gdzie można wypróbować swoje siły na linie podczas przemierzania tras zawieszonych między drzewami. Najpopularniejszymi parkami linowymi są: Energylandia w Zatorze, Park Wieloryba w Rabce-Zdroju oraz Ogród Linowy w Wadowicach.

Wycieczka rowerowa – dobre na zdrowie i na humory

Krakowska okolica obfituje w malownicze tereny, przez co wycieczka rowerowa z dziećmi może być udaną alternatywą dla spędzania czasu na ekranie urządzenia elektronicznego. Na trasie z Międzybrodzia a Kościeliskiem czekają na rodzinę piękne widoki i szlaki w zróżnicowanym terenie, które zachęcą do maleńkiego wyścigu. Rower można wypożyczyć na miejscu w jednym z wielu wypożyczalni.

Ośrodek naukowy – nowa porcja wiedzy

Większość dzieci jest ciekawa otaczającego je świata i na pewno ucieszą się z odwiedzenia ośrodka naukowego. W okolicy miasta znajduje się Centrum Nauki Leonardium w Wadowicach, gdzie dzieci mają szansę na rozwijanie swojej wyobraźni dzięki wielu ciekawym i edukacyjnym atrakcjom. Będą mogły zbadać tajemnice materii, nauczyć się nowych rzeczy korzystając z interaktywnych stoisk oraz podziwiać fascynujące doświadczenia.

Zoo – zwierzaki z całego świata na wyciągnięcie ręki

Zoo to idealne miejsce dla dzieci, które pokochały zwierzęta, mają ciekawość świata i są gotowe na to, by poznać nowe zwierzęta. Miejsce to zostało odnowione niedawno, a większość zwierząt pochodzi z różnych części świata. W ogrodzie zobaczymy m.in. welonki, szympansów, lwy i hipopotamy. Zoo w Odrowążówce, Kolejowe Zoo w Wolsztyniu oraz Zoo w Ostrawie to najlepsze możliwe wybory!

Pałac – w krainie księżniczek i rycerzy

Pałac w Pieskowej Skale to ciekawe miejsce na wizytę z dziećmi, gdzie będą mogły poczuć się jak w krainie krasnoludków, księżniczek i rycerzy. Pałac jest otoczony rozległym parkiem, a w okolicy można znaleźć wiele pięknych tras spacerowych, które zachęcają do uczestnictwa w wędrówce pod gołym niebem.

Plecaki i atlas w ręce – piesze wędrówki z dziećmi

W okolicy Krakowa znajdują się liczne trasy turystyczne i szlaki rowerowe, wśród których każdy odnajdzie coś dla siebie. Najciekawsze trasy to: Skałki pod Tarnowcem, Ruiny Zamku w Ojcowie, Rezerwat Doliny Kamienicznej oraz Dolina Kłębowiecka. Dzieci będą zadowolone, gdy przemierzą malownicze tereny z plecakami na plecach i atlasem w ręce, pozwalającym na odnalezienie kolejnych atrakcji.

Wioska indiańska – lajkonik w powietrzu

Wioska indiańska w Cholerzynie to ciekawe miejsce dla dzieci, które zawsze interesowało ich życie codzienne tamtejszych kultur. Na terenie wioski znajdują się tradycyjne domostwa indiańskie, aranżacje miejskie w stylu cowboyów oraz wiele ciekawych wydarzeń. Dzieci będą mogły między innymi skorzystać z linowej trasy przeszkód, skakać na trampolinie, czy podnieść adrenalinę podczas przejazdu lajkonikiem w powietrzu.

Podsumowując, okolice Krakowa to wspaniałe miejsce do odwiedzenia, gdzie dzieci będą miały mnóstwo zabawy, a jednocześnie będą mogły poznać ciekawe miejsca oraz wzbogacić swoje doświadczenia i wiedzę. Warto więc wybrać jedno czy też kilka miejsc z powyższej listy i spędzić tam rodzinny czas, w którym każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.