Strona główna » Jak z pomysłem zapakować prezent?

Jak z pomysłem zapakować prezent?

Jak z pomysłem zapakować prezent?

Każde święta powodują na twarzach ogromne uśmiechy. Niezależnie czy to urodziny, imieniny, dzień chłopaka, dziewczyny, święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc lub walentynki. Dzieci oczywiście nie mogą się doczekać wymarzonych prezentów, a rodzice z pośpiechu gubią się w sklepach, kuchni oraz planach. Zakochani również z przyjemnością obdarzają siebie wzajemnie różnego rodzaju niespodziankami. Chociaż sam prezent to nie wszystko, liczy się także zewnętrze opakowanie, które odpowiednio pokaże Nasze uczucia. Warto zauważyć, że ręcznie zapakowany podarunek zdecydowanie bardziej przyciąga wzrok, a także wywołać wiele pozytywnych emocji I wspomnień. Wiele ludzi ucieka od takiego rozwiązania I korzysta z punktów, które zajmują się pakowaniem prezentów lub po prostu kupują gotowe ozdobne pudełka, martwiąc się, iż takie zajęcie może nas kosztować dużo pracy, a w trakcie okazać się za trudne do ukończenia. Nic bardziej mylnego – jest wiele różnych możliwości kreatywnego, a przede wszystkim prostego, upakowania podarunku. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu.

1. Jak wykorzystać zwykły karton?

Zakupiliśmy idealny prezent, więc teraz pozostało tylko właściwe odzianie go. Masz karton pod ręką? Świetnie! To właśnie go użyjemy. Jeżeli jesteś osobą, która uważa, że nie posiada jakichkolwiek zdolności manualnych, to jak najbardziej takie rozwiązanie będzie odpowiednie dla Ciebie. Wystarczy zorganizować odpowiedniej wielkości karton, który ozdobimy własnoręcznymi malunkami i ozdobami. Dodatkowo dla lepszego efektu warto wyłożyć środek pudełka kolorową bibułą, piankami lub po prostu materiałem. Dzięki temu uzyskamy pewne osiągnięcie zadowolenia drugiej osoby, jak również zaskoczenie.

2. Jak poradzić sobie z okrągłymi kształtami?

Wino, domowa nalewka, różnego rodzaju kremy to bardzo często wybierane przedmioty na prezenty. Jak jednak sobie poradzić z zapakowaniem ich? Chociaż wydawać by się mogło, że jest to bardzo ciężkie zadanie, to z prostymi instrukcjami nie sprawi Tobie to żadnego problemu. Na początku musimy zorganizować odpowiedni papier, który będzie już ozdobiony. Oczywiście możemy wykorzystać własną inwencję twórczą I samemu ozdobić różnymi wycinkami, bibułami oraz pisakami. Teraz pora na przymiarki – musimy przyciąć papier tak, by u góry oraz na dole przedmiotu papier wystawał. Gdy już uporamy się z dobraniem odpowiedniej wielkości, następnym krokiem jest już samo pakowanie. Układamy papier, ładną stroną do podłoża, a prezent, który kupiliśmy, kładziemy po prawej stronie I przyklejamy krawędź arkusza do przedmiotu. Pamiętajmy, by u góry oraz na dole pozostawić około 3cm ozdobnego papieru. Następnie zawijamy obiekt tak, by cały został pokryty ozdobnym opakowaniem I przyklejamy taśmą. Dolną część zawijamy do wewnątrz I również mocujemy taśmą. Natomiast górną skręcamy rękami. Dla dodatkowego efektu warto zawiązać kokardkę, kolorową tasiemkę lub własnoręcznie przygotowaną etykietkę.

3. Torebki oraz koperty

Ręcznie przygotowana torebka, bądź koperta, przyda się, gdy mamy do czynienia z nieforemnym prezentem lub biletami, kartką świąteczną albo urodzinową. Samo stworzenie tak efektywnego opakowania nie zajmuje sporo czasu, a naprawdę może zaskoczyć niejedną osobę swoim niepowtarzalnym, wyjątkowym wyglądem. Na początku również potrzebujemy ozdobny papier – tutaj również możemy zdać się na własne pomysły ozdobienia. Kolorową stronę kładziemy do podłoża, a następnie zginamy do środka jego lewą oraz prawą krawędź – tak by na siebie delikatnie nachodziły – I przyklejamy taśmą. Z dolnego fragmentu wydzielamy 1/3 długości oraz zaginamy go do góry. Kolejnym krokiem jest zagięcie obu rogów dolnej części, którą właśnie zginaliśmy, do środka. Tak, by powstał sześciokąt, którego górną I dolną krawędź zaginamy również do środkowej części opakowania tak, by nachodziły na siebie, a potem łączymy je ze sobą taśmą. Teraz pora na odpowiednie ukształtowanie, które chcemy, by miała nasza torebka. Kiedy już wypełnimy ją zawartością, wystarczy zagiąć górną część, a następnie zrobić tam dziurki, dzięki którym będziemy mogli przewiązać ją wstążką lub przypiąć kokardkę.