Strona główna » Fumigacja domu cennik: Orientacyjne ceny usług fumigacji i dezynsekcji domu

Fumigacja domu cennik: Orientacyjne ceny usług fumigacji i dezynsekcji domu

Orientacyjne ceny usług fumigacji i dezynsekcji domu

Każdy, kto walczył z problemem insektów i owadów w swoim domu wie, jak ciężko i frustrująco jest pozbyć się ich na stałe. Często standardowe metody dezynsekcji, jak na przykład stosowanie spray’ów, nie przynoszą pożądanych efektów. Rozwiązaniem może okazać się fumigacja domu, ale jakie są orientacyjne ceny usług fumigacji i dezynsekcji domu? Warto zastanowić się nad tą opcją i poznać wstępnie koszty, jakie wiążą się z takim zabiegiem.

Czym jest fumigacja?

Fumigacja to specjalny zabieg, wykonywany za pomocą gazu, który pozwala na skuteczne pozbycie się insektów, m.in. mrówek, karaluchów czy pluskiew. Podczas fumigacji gaz jest wprowadzany do pomieszczenia, która jest następnie szczelnie zamknięta. Dzięki temu gaz może przedostać się do wszystkich zakamarków i rozwiąże się tam, gdzie żyją insekty. Proces ten trwa kilka godzin, po czym pomieszczenie dokładnie jest wietrzone.

Ile kosztuje fumigacja?

Cena fumigacji uzależniona jest od kilku czynników, m.in. od rodzaju i ilości gazów, które muszą zostać wykorzystane do zabiegu, od powierzchni pomieszczenia, ilości sprzętu potrzebnego do wykonania fumigacji, rodzaju insektów, które należy zwalczyć i od regionu, w którym mieszkamy. Gdzieś cena za m2 wyniesie np. 30 zł, gdzieś indziej 50 zł czy nawet 80 zł. Warto wspomnieć również, że cena uzależniona jest od ilości wykonanych zabiegów, ponieważ czasem potrzeba kilku podejść, aby skutecznie pozbyć się insektów.

Jakie są orientacyjne ceny fumigacji?

Orientacyjne ceny usług fumigacji i dezynsekcji domu wahają się w zależności od regionu kraju i od tego, jaki konkretne zabiegi są potrzebne i zakresu problemu. W celu zobrazowania kosztów warto posłużyć się przykładami z różnych miast w Polsce:

  • Kraków: 35-80 zł/m2

  • Warszawa: 50-60 zł/m2

  • Wrocław: 35-60 zł/m2

  • Gdańsk: ok. 60 zł/m2

  • Poznań: ok. 70 zł/m2

Co wpływa na cenę?

Jak wspomnieliśmy, wiele czynników wpływa na końcową cenę fumigacji. Oto kilka z nich:

  • Powierzchnia pomieszczenia: od niego bardzo często w dużej mierze zależy, ile trzeba będzie użyć gazu.

  • Liczba zabiegów: jak już wspomnieliśmy, czasem jedna fumigacja nie wystarczy i trzeba zrobić kolejne.

  • Rodzaj insektów: niektóre insekty są bardziej odporni na gaszenie niż inne, czyli potrzebna jest zastosowanie bardziej zaawansowanych gazów lub dłuższy czas trwania zabiegu.

  • Zasięg problemu: im większy zasięg, tym więcej będzie trzeba użyć gazu.

  • Konkurencyjność rynku: także w branży dezynfekcji i dezynsekcji działa wiele firm i trzeba porównywać ich oferty.

Podsumowanie

Fumigacja, to proces, który pozwala w sposób skuteczny uporać się z insektami i owadami w domu. Koszt takiej usługi, jak orientacyjnie wiadomo, uzależniony jest od wielu czynników i dlatego warto zawsze proszę o wycenę konkretnej znajdującej się w naszej okolicy firmy. Można wtedy w miarę dokładnie poznać cenę usługi. W przypadku problemów z insektami, warto wcześniej zastanowić się nad przeprowadzeniem fumigacji, niż samodzielnie próbować sobie poradzić, choćby za pomocą sklepowych nabytków, które przecież nie są tak skuteczne jak profesjonalne zabiegi.