Strona główna » Ekspresowe babeczki nadziewane czekoladą.

Ekspresowe babeczki nadziewane czekoladą.

Ekspresowe babeczki nadziewane czekoladą to świetna słodka przekąska, która jest doskonałym dodatkiem do porannej kawy lub popołudniowego podwieczorku. Słodki smak wanilii oraz czekolady podbije kubki smakowe już po pierwszym kęsie.

Proste i szybkie przepisy, czym one się różnią od tych oryginalnych.

Przepis na babeczki wymaga dobrej ręki przy gotowaniu oraz składników według przepisu i przyborów kuchennych. Jednak nawet osoba początkująca jest w stanie sprostać wyzwaniu kulinarnemu, jakim są babeczki waniliowe z wnętrzem wypełnionym czekoladą. Niebo w gębie z samego rana. Idealny pomysł dla dzieci, które uczą się zdalnie przy komputerze. Dla nich taka lekka przekąska nie zrobi wielkiej różnicy podczas nauki.
Prosty przepis oznacza, że składniki są o krótkiej liście oraz czas przygotowania jest bardzo krótki. Zazwyczaj są to podstawowe składniki jak mąka, masło, jajka, mleko, czy proszek do pieczenia, cukier waniliowy i zwykły. Udogodnieniem też jest połączenie wszystkich składników i szybkie przelanie ciasta do foremek.
Oryginalny przepis uniemożliwiłby tego rodzaju manewry kuchenne, a czas przygotowania i oczekiwania wymagałby większego poświęcenia.

Ekspresowe przekąski z wyobraźnią.

Proste babeczki, czy muffin-ki mają wspólną foremkę, małą, białą i z papieru. Foremka ta jest jednorazowego użytku, wystarczy ją wyłożyć na płaskiej blaszce i wlać do nich ciasto, jakie właśnie zmiksowaliśmy, przy połączeniu wszystkich składników. I tu najłatwiej wykonać tylko same babeczki, a potem przejść do ich dekoracji, uzupełnienie wnętrza czekoladą i innymi składnikami.
Po upieczeniu i wystygnięciu babeczki są gotowe do pomysłowych dekoracji. Począwszy od polania lukrem, a skończywszy na wstrzyknięciu czekolady do wnętrza babeczki lub muffina.
Inny sposób na wypełnienie babeczki czekoladą to jej położenie na środku po wlaniu ciasta. Jednak należy dokonywać tego z ostrożnością, gdyż foremka może nie wytrzymać dużego nacisku i się rozlać. Wówczas babeczka może zostać zapieczona w takiej nieforemnej postaci lub usunięta.
Pomysły na dekorowanie dotyczą górnej części babeczki, na niej można śmiało nakładać krem, lukier, posypać cukierkami kolorowymi, posypać cukrem pudrem, polać kakaową polewą, owocami, konfiturą itd.
Stwierdzić tu można, że ekspresowe babeczki nadziewane czekoladą to przepyszna przekąska każdego dnia i o każdej porze.