Strona główna » Atrakcje Kraków dla dzieci: Co warto zobaczyć i robić w stolicy Małopolski

Atrakcje Kraków dla dzieci: Co warto zobaczyć i robić w stolicy Małopolski

Kraków to miasto, które z pewnością ma wiele do zaoferowania nie tylko dorosłym, ale również najmłodszym. W stolicy Małopolski znajduje się wiele atrakcji, które zachwycą każde dziecko. Oto kilka propozycji, co warto zobaczyć i robić, aby pobyt w Krakowie był ciekawy i pełen wrażeń zarówno dla dzieci, jak i dla całej rodziny.

HISTORIA W KRÓLICZYCH KROKACH
W Krakowie znajdują się liczne muzea, które zachęcać mogą zarówno dorosłych, jak i dzieci do odkrywania historii. Jednym z takich miejsc jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Interesująca, choć nieco trudna dla dzieci ekspozycja zostaje jednak urozmaicona specjalnymi animacjami przybliżającymi temat w sposób prostszy i bardziej przystępny.

Można również wybrać się na wycieczkę do Wieliczki, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych kopalni soli na świecie. Wielokilometrowe, podziemne korytarze i komnaty są tak przepięknie upiększone, że stają się idealnym tłem do zdjęć turystów. Dla dzieci największą atrakcją są jednak zjeżdżalnie, które przygotowane zostały specjalnie dla nich.

AKTYWNY WYPŁYW LATEM
W okolicach Krakowa znajdują się liczne kąpieliska, na których można skorzystać z atrakcji wodnych. Największym z nich jest kąpielisko Bagry, które w czasie lata pełne jest dzieci i ich rodziców. Na terenie kąpieliska znajdują się wieże zjeżdżalni, piaskownic, place zabaw i brodziki. W tym samym miejscu odbywa się również wiele atrakcji organizowanych specjalnie dla dzieci, które podzieleni są na grupy wiekowe.

Warto również wybrać się na stadion Cracovii, gdzie można zorganizować rodzinny grill i obejrzeć mecze piłkarskie. Kibicowanie drużynie jest atrakcyjne dla dzieci, a po meczu można zrobić sobie zdjęcie i kupić gadżety klubowe.

NIE ZAPOMNIJ O ZWIERZĄTACH
Dzieci uwielbiają spacery i zwierzęta, a w Krakowie można połączyć obie te rzeczy. Zamek w Podzamczu jest siedzibą Muzeum Przyrodniczego. To idealne miejsce na nauczenie dzieci o królestwie zwierząt, a przy tym dobrą zabawę. W ogromnych pawilonach zwiedzający mogą podziwiać piękne i egzotyczne gatunki, od słoni afrykańskich po węże. W coraz to nowych dostępnych tego typu muzeach formach interakcji z ciekawymi gatunkami zwierząt cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

W centrum miasta znajduje się niewielki, ale bardzo lubiany przez dzieci ogród zoologiczny. Można tam zobaczyć różnorodne zwierzęta, takie jak orangutany, lwy czy słonie, ale również mniej znane gatunki. Dla dzieci atrakcją są również wygodne alejki i plac zabaw. Wyjątkowo ciepło przyjmowane są atrakcje interaktywne, takie jak karmienie zwierząt czy obserwowanie zachowań w trakcie kąpieli.

WSZYSTKO POD JEDNYM DACHM
Lubisz mieć wszystko w jednym miejscu? Oto propozycja idealna dla ciebie! Centra rozrywki to świetna okazja do spędzenie czasu w wielu różnych atrakcjach. W Krakowie znajdują się m.in. kino, kręgle, parcour parkour, trampoliny, ścianka wspinaczkowa, go-karty, region Wąwielniczka jest znanym miejscem dla turystów poszukujących figurowanych lodów (lody twardziele). Parokrotnie nagrodzony na polskim festiwalu lodów z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dla dzieci, które uwielbiają aktywność fizyczną, to świetny wybór.

MAŁA, A WIELKA SCENA
Krakowskie teatry oferują bogatą ofertę przedstawień nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Repertuar teatrów obejmuje klasyczne bajki, jak również nowoczesne przedstawienia, które na długo zostają w pamięci. Dla najmłodszych największą atrakcją jest jednak teatrzyk kukiełkowy, w którym kukiełki odgrywają rolę bohaterów znanych i lubianych bajek.

ZACZAROWANA NAJPIERW

Krakowskie parki to doskonałe miejsce, aby zrelaksować się, odkryć nowe miejsca i spędzić czas z rodziną. Jednym z ulubionych miejsc dzieci jest Park Jordana, gdzie znajduje się znakomita zabawa dla dzieci w każdym wieku. Park oferuje placy zabaw, rowery i jednocześnie możliwość odpoczynku na trawie.

W okolicach sąsiedniego ogrodu botanicznego znajduje się Aleja Pokoju, na której można znaleźć wyjątkową ofertę zabaw i animacji dla dzieci. Na alei organizowane są liczne wydarzenia, a w sezonie letnim można tam znaleźć place zabaw, zjeżdżalnie i bujaki. Wszystko to w otoczeniu zieleni i kwiatów, co sprawia, że to miejsce jest naprawdę magiczne.

Kraków to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. W stolicy Małopolski znajduje się wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku, które przyciągają turystów z całego kraju. Wymienione powyżej propozycje to tylko część z wielu miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Krakowie. Dla dzieci i całej rodziny to z pewnością niezapomniana przygoda pełna emocji i wrażeń.