Strona główna » 10 niezwykłych miejsc na urlop w Polsce, o których nie mieliście pojęcia !

10 niezwykłych miejsc na urlop w Polsce, o których nie mieliście pojęcia !

Zbliża się Twój długo wyczekiwany urlop, a Ty nie masz pomysłu, gdzie się wybrać, by odpocząć wraz z rodziną? Choć w Polsce nie brakuje wielu znanych, lubianych oraz chętnie odwiedzanych miejsc, pełnych atrakcji turystycznych, oraz wyjątkowych muzeów, dziś przedstawimy Wam 10 ciekawych, mało znanych miejsc, które warto odwiedzić, podróżując po Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą listą, oraz zwiedzenie tych fascynujących miejscowości.

10 niezwykłych miejsc w Polsce, o których nie mieliście pojęcia! Sprawdź, gdzie wypocząć na świeżym powietrzu, z dala od tłumów i znanych miejsc.

 1. Na malowniczym dolnośląsku, nie brakuje pięknych miejsc, godnych obejrzenia. Prócz licznych szlaków turystycznych, wiodących przez popularne szczyty, jezior i rzek, nad którymi można wypocząć, w niewielkiej miejscowości Wieściszowiece, znajdują się kolorowe jeziorka. $ jeziorka, różnią się od siebie kolorami, oraz wysokością, dlatego atrakcja dostarczy wspaniałych doznań. Idealne miejsce na wypoczynek na świeżym powietrzu.
 2. Szczawnica, to piękne, uzdrowiskowe miasto, położone u podnóża gór. Prócz licznych atrakcji, jak pijalnia wód czy muzeum, można przespacerować się tu pięknym deptakiem, lub skorzystać ze spływu Dunajcem. Propozycja idealna dla osób, które nie boją się nowych wyzwań.
 3. Nieopodal Białegostoku, jest fascynujące miejsce, które powinien zobaczyć każdy. Kolina Otwartych Okiennic, to żywe muzeum, w którym najważniejszą są kolorowe, drewniane domy. Wybierając się tu, można wykonać bajeczne sesje zdjęciowe.
  Kraina Otwartych Okiennicy, może pochwalić się również pięknym i zabytkowym Kościołem oraz szkołą podstawową. Można zasmakować tu lokalnej kuchni, oraz przyjrzeć się z bliska, drewnianym, ręcznie zdobionym domkom, budowanym w stylu rosyjskim.
 4. Kazimierz Dolny, choć jest mało znany, zachwyca swoim pięknem. Znajduje się tu piękny deptak, historyczny zamek, a nawet przystań. Liczne szlaki i alejki spacerowe, umilą wieczory, oraz dostarczą wspaniałych widoków, idealnych do fotografowania.
 5. Tczew, jest przepięknym, malowniczym miastem, położonym między Trójmiastem a Malborkiem. Znajduje się tu jeden z najdłuższych w Polsce mostów, Stary młyn oraz liczne muzea. Miasto jest piękne, a spacer nad rzeką, dostarczy przyjemnych chwil.
 6. Złotoryja, to kolejna, niewielka miejscowość na dolnymśląsku. Przepiękna okolica, oraz liczne atrakcje sprawiają, że wypoczynek w tym miejscu, należy do przyjemnych. Jedną z głównych atrakcji miasta, jest działająca tu kopalnia złota oraz muzeum, w którym można spróbować swoich sił, w szukaniu cennego kruszcu. Miejsce znajduje się na pięknych, zielonych terenach, a uroku dodaje mu rzeka, nad którą można spacerowa, odpoczywając na świeżym powietrzu.
 7. Orzysz jest niewielką miejscowością, położoną nad jeziorem. Przepiękne okolice sprawiają, że przyjeżdżają tu osoby z całej Polski, by wypocząć w malowniczym miejscu. Główną atrakcją, jest plaża miejska, gdzie można spędzić czas na pływaniu, lub uprawianiu sportów wodnych. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.
 8. Jedną z mniej znanych, miejscowością nadmorską, są Kąty Rybackie. Ta przepiękna miejscowość, prócz dostępu do szerokiej, piaszczystej plaży, ma również wiele atrakcyjnych szlaków, park, oraz promenadę, idealną do spędzania czasu wolnego. Znajduje się tu również Muzeum Mierzei Wiślanej, idealne dla osób, lubiące poznawać nowe regiony. Dla osób, które kochają wycieczki rowerowe, udostępniono tu szlaki rowerowe, idealne do spędzania aktywnego wypoczynku.
 9. Wyspa Sobieszewska, choć należy do Gdańska, jest mało popularnym miejscem, odwiedzanym przez turystów. Znajduje się na samym końcu miasta, a drogą dojazdową, jest przeprawa przez jedyny w Polsce most Pontonowy, który stanowi atrakcje turystyczną. Prócz mostu, można tu wypocząć na pięknych, szerokich i piaszczystych plażach, oraz podziwiać Zatokę. Na Sobieszewie, znajduje się również przepiękny rezerwat Mewia Łacha. Idealne miejsce do uprawiani sportów wodnych, gry w siatkówkę i długich spacerów plażą.
  Wyspa Sobieszewska, jest rajem dla osób, które kochają muszelki. Znajdują się tu przeróżne muszle, które występują w dużych skupiskach. Nie trzeba się zatem namęczyć, by je pozbierać.
 10. Burzenin, jest niewielkim miastem w województwie Łódzkim. Znajduje się tu wspaniały plac zabaw, kościół, oraz słynna rzeka, która przepływa przez same centrum miasta. Plaża Miejska, umożliwia kąpiele, a spływ Kajakowy, może kazać się fantastycznym przeżyciem dla osób, które uwielbiają odpoczynek na świeżym powietrzu, oraz sport. Raz w tygodniu, odbywa się tu również targ, na którym można zaopatrzyć się w lokalne produkty. Idealne miejsce dla osób, które chcą wypocząć z dala od tłumów.

W Polsce, nie brakuje pięknych, malowniczych i ciekawych miejsc, idealnych do odpoczynku. Dla osób aktywnych, polecamy spacer ścieżkami rekreacyjnymi, edukacyjnymi oraz rowerowymi, spacery brzegiem plaży, czy spacer w Rezerwacie. Doskonałym pomysłem na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, może okazać się również jazda na rowerze, spływ pontonowy i kajakowy czy rowerki wodne, które dostarczą frajdy głównie dzieciom. W razie niepogody, doskonałym miejscem, mogą okazać się kapliczki, muzea a nawet kościoły, których w Polsce nie brakuje.
Jeśli marzy Ci się urlop w pięknym, zarazem spokojnym miejscu, pełnym atrakcji i bajecznych widoków, to koniecznie wybierz się w miejsca, które znajdują się na powyższej liście. Z pewnością, będzie to fantastycznie spędzony czas, z dala od tłumów, krzyków oraz obleganych atrakcji.