Dzieci, Lifestyle

To Ty tworzysz tradycję

Często słyszy się, że współczesna młodzież, dzieci nie kontynuują rodzinnych tradycji, baaaa – one nawet nie bardzo kojarzą co to jest tradycja i z czym to się je… Święta obchodzą tylko ze względu na prezenty i wyjątkowe potrawy. Nie potrafią wczuć się w atmosferę, nie znają nawet historii danej uroczystości. Niejednokrotnie narzekamy, że w obecnych czasach czasach dzieci nie obchodzą nawet śmigusa dyngusa, nie biegają po ulicach, czy w około bloku, tak jak to było kiedyś z butelkami po ,,Ludwiku”, pełnymi wody, nie nadążając się przebierać raz za razem! Nie dekorują pisanek, nie sadzą rzeżuchy, nie pieką pięknych babeczek. W ogóle to młodociane, rosnące pokolenie jest takie beee!!!! Bez wyobraźni i polotu!

Tylko moi drodzy, zastanówmy się przez chwilę kto jest za to odpowiedzialny i czyja to tak na prawdę sprawka…? Skąd niby nasze potomstwo ma mieć świadomość tego, że kiedyś robiło się tak czy owak, skoro sami z nimi tego nie praktykujemy, a tylko patrzymy z politowaniem i wzdychamy?! Wiem, że w dzisiejszych czasach jesteśmy nieco bardziej zabiegani niż nasi rodzice, żyjemy zdecydowanie na wyższych obrotach. Ale ileż to razy się zdarza, że ferie świąteczne czy urlop w tym czasie spędzamy z rodziną przed telewizorem bądź uskuteczniając przechadzki po galeriach handlowych??? Zamiast zrobić wspólnie coś wartościowego… Zamiast zostawić po sobie ślad, podać COŚ dalej, COŚ dzięki czemu będziemy żyć w sercach dzieci i bliskich jeszcze przez bardzo wiele lat… COŚ co będą wspominać z uśmiechem na twarzy będąc w naszym wieku i tuląc swoje pociechy. Pokażmy im, jak wiele radości i frajdy może przynieść dekorowanie świątecznego koszyczka, pisanek czy pomoc w przygotowaniu mazurka. Pozwólmy tym małym rączkom na odrobinę kreatywności i ekspresji!;) Czerpmy radość z rzeczy, które życie daje nam całkiem za darmo…

Kochani, Wielki Tydzień za pasem, życzę Wam żebyście spędzili ten czas wyjątkowo i prawdziwie u boku najukochańszych bliskich. Jeżeli jeszcze wspólnie nie zaczęliście cieszyć się tym okresem, macie chwilę by to nadrobić. Niech będzie magicznie, smacznie i kolorowo, bez gwaru telewizora, komputera czy innych urządzeń! Pokażcie Waszym dzieciom, jak to było kiedy Wy byliście maluchami! Wyjątkowości życzę!:)))

Aga & Oli !;):*

p.s. Jak się Wam podobają Nasze pisanki?;);p

DSC03164 DSC03144 DSC03147