Lifestyle

To nie jest zwykły balsam dla duszy…

,, Sekret życia to chłodna strona poduszki.

(…) Wiedzieć kiedy odpuścić. Wziąć na ręce noworodka. Śmiać się, kiedy jest się szczęśliwym. Płakać, kiedy jest się smutnym. (…) Odważyć się być innym.

Niczego nie żałować. Kochać Boga mimo wszystko. Przestać tępić dmuchawce.

Zacząć od deseru. (…) Nigdy nie dorosnąć. Nigdy się nie zestarzeć. Sekret życia to taniec coauntry. Skrzypiąca huśtawka na werandzie. Kreskówki w sobotni poranek. To zapomnieć, o co się było złym. (…) Bawić się w ,,a kuku” z dzieckiem.

(…) Sekret życia to sturlać się po wzgórzu. (…) Śpiewać w deszczu. Dostawać pisane odręcznie listy. (…) Pomyśleć życzenie na widok spadającej gwiazdy.

(…) To delikatne pocałunki. Kubuś Puchatek.(…) Pluszowy miś z jednym oczkiem. ”

fragment Lekcja 15

Regina Brett ,,Jesteś CUDEM”.

 

 

Przez ostatnie dni coś mnie porwało! Swoją siłą i mocą zabrało daleko ( blisko-najbliżej!) naszej przyziemnej (pięknej!) rzeczywistości. Już dawno nie patrzyłam w taki sposób przez pryzmat zwykłego dnia. Każdą wolną chwilę w ostatnich dniach spędziłam z wyjątkową kobietą, srodze doświadczoną przez los dziennikarką. Kilka chwila sam na sam sprawiło, że nie mogłam się oderwać od ,,brudno-białych” stron. Lekcja po lekcji chłonęłam, każdą opowieść, każdy wątek, każdą naukę niczym najpilniejsza uczennica. Porwało mnie bez reszty, każdy fragment, każda linijka, zdanie, wyraz! Jak magia w biały dzień!

,,Jesteś CUDEM” Reginy Brett to wspaniały, życiowy, poradnik dla każdego! To 50 felietonów, które budzą w nas nadzieje, natchnienie i  dziecięcą wiarę. Każda z pięćdziesięciu lekcji, nawołuje do tego jak niewiele trzeba by coś zmienić, by odwrócić koleje losu, by narodzić się na nowo! Autorka opisuje pięćdziesiąt różnych historii, które zebrane w jeden tom, tworzą drogowskaz i poradnik pomagający dostrzec i docenić siłę ,,małych rzeczy”, jakich codziennie dokonujemy w życiu, magię małych cudów.

Nie pamiętam kiedy ostatni raz czytałam jakąś książkę z takim zaangażowaniem i tyloma refleksami na raz! To nie jest zwykły balsam dla duszy…

Polecam ze świadomą premedytacją… <3DSC02861