Kuchnia

Tarta z mascarpone na słodkie rozpoczęcie roku szkolnego! :)

Jak w u Was Kochani w związku z rozpoczęciem roku szkolnego? Team przedszkole czy team szkoła? 😉 U nas dwóch przedszkolaków. Jako, że Oli poszedł do swojej grupy kolejny rok, problemów żadnych nie było – wręcz nie mógł się doczekać! Kubuś z przeszłością żłobkową do na wpół nowej grupy poszedł z lekkim oporem, myślałam jednak, że będzie gorzej… Pierwsze koty za płoty! 😉

 

 

 

W związku z tym nowym rokiem szkolnym, przybywam do Was ze słodkim przepisem, na prostą tartę z serkiem mascarpone i owocami. W nagrodę dla tych, którzy dzielnie wkroczyli w nowy etap i na osłodę tym, którym ciężko się z nową sytuacją pogodzić… 😉 Bierzcie garściami!

 

 

 

TARTA Z MASCARPONE I OWOCAMI

 

 

składniki na kruche ciasto:

 

200 g mąki

1/2 kostki masła

 

 

 

Przygotowanie:

 

Składniki mieszamy ze sobą w misce. Gotowe ciasto rozkładamy w formie, widelcem robimy dziurki. Pieczemy 15 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni.

 

 

 

Składniki na krem:

 

250 g serka mascarpone

200 ml śmietanki 30%

2 łyżki cukru pudru

dowolne owoce

liście mięty

 

 

 

Przygotowanie:

 

Zimną śmietankę ubijamy na sztywno. Dodajemy cukier puder, a następnie mascarpone. Całość ubijamy jeszcze przez chwilę, żeby składniki dobrze się połączyły. Ubity krem wykładamy na upieczone i ostudzone ciasto. Na wierzchu układamy dowolne owoce i liście mięty. U mnie były poziomki i jeżyny. Całość wkładamy najlepiej na kilka godzin do lodówki.

 

 

 

To wszystko!  😉 Prawda, że proste? 😉 Pominę fakt, że za pierwszym razem śmietanka mi się zważyła… ;p Taka ze mnie kuchara! ;D

 

 

 

Smacznego! :*