Dzieci, Tu i Tam, Zabawa

Podróże małe i duże #part6 FARMA ILUZJI

Korzystając z ostatnich dni przed porodem, wybraliśmy się do miejscowości Mościska, gdzie znajduje się ostatnio bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi – Farma Iluzji. Miejscowość znajduje się w połowie drogi między Lublinem a Warszawą (trasa Warszawa – Lublin, skręt w Trojanowie, lub trasa Warszawa – Puławy, skręt w Paprotni). Niestety jadąc od Lublina, oznakowanie do samego parku jest bardzo słabe…

Farma Iluzji to leżący na kilkuhektarowej powierzchni park edukacji i rozrywki. To zespół atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci, z przeznaczeniem do aktywnej zabawy, niewątpliwie doskonałe miejsce łączące naukę z przyjemnością i nowymi doświadczeniami. Można tu na spokojnie piknikować czy grillować, są specjalnie wyznaczone na tą okoliczność miejsca. Atrakcji tu nie brakuje! Z tego co widzę na stronie parku to niektórych nie udało się nam okiełznać nawet wzrokiem;). Do najważniejszych atrakcji zaliczamy (naszym skromnym zdaniem;)) Latającą Chatę Tajemnic, to najprawdopodobniej jedyny taki budynek na świecie! Pobyt wewnątrz to totalny odlot! Ja osobiście nie dałam rady, weszłam i za za chwilę wyszłam, dzielny Oliś podołał!;) Muzeum Iluzji, Grobowiec Faraona, Tunel Zapomnienia i Labirynt Luster kuszą swoją tajemniczością i ciekawością przejścia na drugą stronę. W pokoju Amesa nasz dzidziuś może na dłuższą chwilę stać się większy niż my sami;). Na Oliwierku oczywiście największe wrażenie zrobił Rezerwat Dzikich Smoków, chciał je wszystkie skutecznie wypędzić z lasu!;) Dla nieco starszych dzieci wielką frajdą będą Bajkowy Pałac Cieni, Tajemnicza Kopalnia, Lewitujące Piłeczki  czy Zagajnik Ślepych Zaułków. W Strefie Drewnianych Gier dzieci będą mogły ,,ograć” swoich starych!;) Na nas duże wrażenie zrobił Lasek Doświadczeń, co dziwne na Oliwierze również, choć jestem pewna, że niewiele z tego wszystkiego zrozumiał, a efekty uboczne zrobiły na nim wrażenie…;) Jeżeli macie ochotę na fotkę w stylu głowa na talerzu, to właśnie w tym miejscu będziecie mogli spełnić swoje marzenie!;) Nie da się nie wspomnieć o Lewitującym Kranie czy Studni Bez Dna. Robią wrażenie! Niesłychanie fajny odcinek parku stanowi Świat w Skali Makro. To tu znajdziemy Meble Olbrzyma, megaśne klocki lego, szachy, Kubek z Kredkami. Dla maluszków wyróżnia się drewniany plac zabaw, sala zabaw z kulkowym basenem czy kącik malucha, gdzie odbywa się malowanie twarzy. Starszakom na pewno nie umknie Mini Tyrolka, Szlak Trapera czy Przeprawa Tratwami! Emocji co nie miara po takich przygodach!;) Nie mogło zabraknąć zwierzątek rzecz jasna! Na Oliśku standardowo największe wrażenie zrobiły ,,koko”!;P Nie ma rady – chyba przyjdzie nam kupić kurę i ją udomowić…;) Kolekcjonerzy silniejszych wrażeń na pewno nie pogardzą strzelnicą z dzikiego zachodu, ścianką wspinaczkową czy trampoliną Euro-Bungy! Gdyby nie fakt, że jestem w zaawansowanej ciąży, sama chętnie wpakowałabym się w Kulę Wodną, tego jeszcze nie próbowałam. Można tu również zagrać w Mini Golfa, a także wcielić się w osobę agenta specjalnego i wziąć udział w Laserowej Misji! Nie dało się nie zauważyć, że na dzieciach w wieku wczesnoszkolnym największe wrażenie zrobił Park linowy, kolejka dłuuuuga jak niteczka!

Ze względu na wielki obszar samego parku, planując wyjazd trzeba się liczyć z tym, że spędzimy tam cały dzień. Z głodu nie umrzecie, na terenie obiektu znajduje się restauracja i kilka mniejszych barów z fast-foodami i słodkimi przekąskami. Park nie dysponuje miejscami noclegowymi póki co.

Miejsce samo w sobie fajne, pełne ciekawych atrakcji, pobudzających do twórczego myślenia, zagadka goni tu zagadkę, oczopląs gwarantowany!;) Odnieśliśmy jednak wrażenie, że obiekt ,,wciąż jest w budowie”, zapowiada się interesująco!  Oliwier zadowolony z wycieczki, jednak  jest kilka miejsc, który zrobiły na nim zdecydowanie większe wrażenie… Myślę , że to kwestia tylko i wyłącznie tego, że jest najzwyczajniej w świecie za mały na tego typu atrakcje! Za 3-5 lat na pewno bardziej by docenił…;)

Jeśli macie wolny weekend to wpadajcie ze starszakami!;))

A&O&R ;*

20160621_122946 20160621_123518 20160621_123803 20160621_130748 20160621_131946 20160621_133147 DSC03751 DSC03770 DSC03790 DSC03800