Dzieci, Tu i Tam

Podróże małe i duże #part3 KRYNICA ZDRÓJ

Dzisiaj mało treści, a dużo pięknych widoków!;) Dla odmiany teleportujemy się w góry, w Beskid Sądecki a dokładniej do Krynicy Zdrój. Miasta zwanego ,,Perłą Polskich Uzdrowisk”, nie bez powodu nazywa się je miastem emerytów i schorowanych rencistów, tych nie brakuje w lokalnych uzdrowiskach i sanatoriach… Ale czy aby na pewno to miejsce odpowiednie tylko i wyłącznie dla starszych ludzi??? Jak dla mnie totalna bzdura! Oczywiście nie jest najodpowiedniejszym miasteczkiem dla singli w wieku 25 lat, szukających przygód w nocnych klubach!;) To nie te klimaty…;) Nie mniej jednak dla rodziny z dzieckiem/dziećmi IDEALNE! Może inaczej: dla rodziny z dzieckiem szukającej chwilowego spokoju, wytchnienia, kontaktu z naturą i górskiego klimatu bez deptania po piętach przez innych turystów!;)

Jeżeli przytłacza Was myśl o dzikim tłumie w Zakopanem, a macie ochotę na górskie eskapady – warto przemyśleć temat! Nie polecam tutaj konkretnego hotelu czy pensjonatu, bo takowego na prawdę wyjątkowego, który wyróżniałby się czymś szczególnym pod względem warunków dla rodzin nie znam… My w ciągu ostatnich dwóch wizyt gościliśmy w Czerwonym Dworze u Janka Kiepury, a następnie w hotelu Krynica. Dwa zupełnie różne miejsca, z innych epok. Jedno zachowane w PRL-owskim klimacie, drugie : nowoczesne, ze SPA i innymi udogodnieniami. Obydwa wyjątkowe na swój sposób. Jednak nie o tym miało być. Największy skarb to samo miasteczko, ze swoimi uliczkami, zielonymi alejkami, zakamarkami pełnymi tajemnic! Idealne na spacery z maluchem, na chwilę oddechu świeżym górskim powietrzem, na przewartościowanie wielkomiejskich priorytetów. Nie brakuje tu dużych kompleksów leśnych, a tam atrakcyjnej roślinności i wielu ciekawych gatunków zwierząt. Myślę, że każdemu dziecku sprawi frajdę wjazd na Jaworzynę Krynicką, najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce, a rodzice (nawet Ci z lękiem wysokości;)) nie będą mogli się oprzeć widokom z góry!;) Góra Parkowa, spływy pontonowe,spływy Dunajcem, muzeum Nikifora, szlak architektury cerkiewnej – to wszystko w zasięgu jednego miasta! Dla większych i młodszych dzieci również atrakcji na pewno nie zabraknie: park linowy, sankostrada czynna latem i zimą, Przejazdy bryczkami konnymi, muzeum zabawek a także wyjątkowy park sensoryczny to tylko przykłady jedne z wielu!Mamy mogą do woli przebierać w zabiegach upiększających, relaksujących czy regenerujących – z tatusiami u boku!;) Dla każdego coś pięknego, coś innego i fascynującego! Miało być krótko! Tak więc koniec!;)) Rezerwujcie terminy, sezon dopiero się zaczął!;) Jak znajdziecie jakąś super miejscówkę to proszę o namiary!;)

SAM_1169 SAM_1173 SAM_1176 SAM_1178 SAM_1189 SAM_1237 SAM_1247 SAM_1249 SAM_1280 SAM_1286 SAM_1320 SAM_1324 SAM_1355 SAM_1358 SAM_1403 SAM_1412 SAM_1448