Dzieci, Zabawa

Nauka cyfr. Czy może być przyjemna?

Czy nauka cyfr może być przyjemna? Jak się okazuje jak najbardziej! 😉 Sprawdziliśmy na własnej skórze. 😉 Bo choć dzieci są ciekawe świata i z reguły chętnie i szybko chłoną wiedzę, to jednak czasami wiedza przedszkolna czy szkolna przychodzi z oporem. Znacie to z autopsji? ;p Ja doskonale! Z pewnymi rzeczami jakoś nigdy nie było mi drodze… 😉 Tak więc żeby nieco uprzyjemnić sobie proces wchłaniania wiedzy zrobiliśmy z Olim dwie banalne tablice cyferkowe, które w ciekawy dla dziecka sposób uczą, bawią i wzmacniają małą rączkę. Wszystko za jednym zamachem! ;D Jeżeli macie ochotę częstujcie się pomysłem i działajcie z dziećmi już dziś, bo wszystko możecie wykonać w kilkanaście minut. No to już!

 

 

Cyferkowa tablica z nakrętkami

Do jej wykonania będziecie potrzebować tektury, bądź jakiegoś innego w miarę twardego i stabilnego materiału oraz butelek z nakrętkami, dodatkowo marker. W tablicy musice zrobić otwory, by umieścić tam końcówkę butelki, do której będziecie wkręcać nakrętkę z odpowiednią cyferką. Butelki przecinamy i wkładamy w otwory, pod każdym nich wpisujemy inną liczbę. Poszczególnymi cyframi podpisujemy również nakrętki. Zadaniem dziecka jest dopasowanie nakrętki do odpowiedniej cyfry. Jak już wspomniałam to również doskonałe ćwiczenie małej motoryki! Warto wykorzystać w zabawie. 😉 To samo ćwiczenie możecie wykorzystać przy nauce liter.

 

 

Tablica różności

Do jej wykonania potrzebujecie dużego kartonu i papieru kolorowego bądź jakiegoś innego, z którego będziecie mogli wyciąć różne kształty. Na tablicy wypisujemy różne cyfry, w różnej konfiguracji, po kilka razy. Z papieru wycinamy różne kształty, wielkości mniej więcej cyfr, w ilości takiej jak poszczególne cyferki. Zadaniem dziecka jest odnalezienie takich samych cyfr i oznaczanie ich  na tablicy wybranym kształtem/figurą lub kolorem. Przy okazji można przećwiczyć naukę kształtów i kolorów. 😉 Trochę jak gra w bingo! Wciąga, bawi, nie nudzi i pozwala ćwiczyć pamięć fotograficzną. 😉

 

 

Spróbujcie koniecznie w domu i dajcie znać czy dzieciom się podobało! A może macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły na utrwalanie tego typu wiedzy? Czekam z niecierpliwością na Wasze propozycje!

 

Aga! :*