GLAMAMMA, Lifestyle

Między nami Kobietami (PLUS KONKURS OD AA INTYMNA)

Kobieta…

O kobietach mówi się dużo i różnie. Pewnie skoro to czytasz też jesteś kobietą. Kobietami się rodzimy, nie stajemy się nimi z dnia na dzień, ja, Ty, Twoja mama, moja siostra, koleżanka… Zaraz po urodzeniu nabieramy cech małej, delikatnej dziewczynki, po czym z niej rozkwita cudowna, jedyna w swoim rodzaju – KOBIETA. Od najmłodszych lat przyglądamy się bacznie naszym mamom, siostrom, starszym koleżankom, podpatrując je w głębi serca chcemy być tak jak one. Z zazdrością patrzymy na kolorowe pomadki, cienie i długie paznokcie… W wewnątrz marząc i nie mogąc doczekać się chwili, kiedy to my będziemy mogły tak samo… Dorastamy, przeżywamy pierwsze rozterki miłosne, leczymy złamane serca, poznajemy prawdziwych przyjaciół – tych na zawsze, „trawimy emocjonalnie” pierwszy moment, kiedy to fizjologicznie stajemy się kobietą! 😉

 

Dorastamy, dojrzewamy, popełniamy błędy, gubimy się, świętujemy sukcesy! Każda z nas jest odrębną indywidualnością, na swój sposób piękną, kobiecą , o innym temperamencie. Jesteśmy różne, a jednak łączy nas zazwyczaj jedno: chcemy być piękne, zadbane, lubimy czuć się dobrze i BEZPIECZNIE w każdej, nawet najmniej komfortowej sytuacji. Mam rację? 😉

 

Na kobiecych blogach znajdziesz sposób na wszystko, o tym jak się perfekcyjnie pomalować, jak regulować brwi, jak schudnąć, wypełniać zmarszczki czy 120 sposobów na pozbycie się cellulitu! Dowiesz się o wszystkich nowinkach kosmetycznych i fryzjerskich, jednak w dalszym ciągu brakuje tematów związanych bezpośrednio z naszą kobiecością. Temat dotyczący chociażby higieny intymnej, jest wciąż tematem tabu. Nie potrafimy jakby rozmawiać o tym z klasą, zagadnienie jest wstydliwe. A to sprawa niesamowicie ważna… Dużo kobiet nie jest świadomych tego, jak ważna jest sprawa higieny intymnej i jej oddziaływanie na cały organizm. Układ moczowy, układ rozrodczy – to wszystko się ze sobą bardzo mocno łączy. Czy wiesz, że chociażby bakteryjne zakażenie pochwy może zniszczyć Twój układ moczowy do tego stopnia, że infekcja dostanie się do nerek?! Brzmi poważnie, prawda? To tylko kropla w morzu powikłań! Innymi słowy, zaniedbując tę strefę, lub stosując nieodpowiednie kosmetyki możemy sobie narobić poważnych kłopotów! Przecież żadna z nas tego nie chce, prawda?

 

Uniknąć tych nieprzyjemności można tylko w jeden sposób. Należy dobrać kosmetyk o odpowiednim składzie i pH. Tutaj na przeciw wychodzi znana rodzima marka AA. Ich pierwsze produkty do higieny intymnej pojawiły się w 1990 roku. Lata doświadczeń pozwoliły marce stworzyć produkty, które zaspokajają potrzeby każdej kobiety, nawet tych najmłodszych. Ponadto AA Intymna jako jedyna w Polsce posiada pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

 

Sama nie mam córki, ale mają je moi najbliżsi, zatem wiem doskonale jak ważne jest dbanie i pielęgnacja okolic intymnych maleńkich dziewczynek. Zdaję sobie również sprawę jakie mogą być konsekwencje w przypadku niewłaściwej higieny. Nie oszukujmy się, w tej kwestii dziewczynki są o wiele bardziej wymagające niż chłopcy. Mając na uwadze ten fakt oraz troskę o małe kobietki AA stworzyło produkt, który pozwala wyeliminować pewne zagrożenia. W swojej gamie produktów AA ma płyny do higieny intymnej już dla dziewczynek powyżej pierwszego roku życia – AA Intymna Baby Girl. Oprócz właściwości redukujących i łagodzących podrażnienia, przywracaja naturalną mikroflorę, nawilża i odświeża. Myślę, że jeżeli jesteś mamą córeczki, jest to produkt godny zainteresowania.

 

Ponadto AA Intymna w swojej szerokiej gamie produktów dla kobiet, ma preparaty dostosowane do potrzeb fizjologicznych każdej z nas. Mamy do wyboru żele, płyny, emulsje, specjalistyczne, pielęgnujące, kojące, chroniące przed infekcjami czy regenerujące. Skrupulatnie dobrane składniki aktywne oraz substancje myjące  zapewniają długotrwałe uczucie świeżości i komfortu. Poza tym skutecznie łagodzą podrażnienia, które są częstą dolegliwością kobiet, tu specjalistą jest – AA Intymna HARMONY MED+ pH 3,8, a także chronią skutecznie przed nawracającymi infekcjami – AA Intymna ADVANCED MED+ pH 3,5. Moim osobistym ulubieńcem jest AA Intymna DELICATE, w formie kremowej emulsji. Łagodzi, nawilża i regeneruje skórę, ponadto dzięki swojej konsystencji jest bardzo wydajna. Cóż mogę więcej napisać… Gama produktów AA Intymna jest tak bogata, że każda z Was na pewno znajdzie odpowiedni kosmetyk dla siebie!

 

Podsumowując, pamiętajmy o tym, że sfera higieny intymnej i doboru odpowiednich kosmetyków jest nie mniej ważna niż piękny makijaż czy zadbane włosy… 😉 Dbajmy o siebie Kochane!

 

Na koniec NIESPODZIANKA! Wraz z marką AA mamy dla Was do zgarnięcia dziesięć zestawów kosmetyków AA Intymna! Wystarczy pod wpisem odpowiedzieć na pytanie:

 

Co według Ciebie jest największą ozdobą/ atutem kobiecości? Swoją odpowiedź uzasadnij!

 

Najlepsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi zostaną nagrodzone! 😉  Konkurs trwa od 07.02.2018  do 16.02.2018r. do 23.59 . Wyniki zostaną ogłoszone w tym wpisie, po siedmiu dniach od zakończenia konkursu, tj. 23.02.2018! Dam znać również na Facebooku! 😉 Powodzenia! :*

p.s. Udział w konkursie jest jednoznaczny z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu TU —-> Regulamin konkursu www.ladymamma.pl (1)

 

  KOCHANI, decyzją komisji zwyciężają następujące komentarze i ich autorzy (kolejność nie ma znaczenia ;)):

 

1.Natalia Chrobok

12 lutego 2018 at 19:40
Ozdoba kobiecości? Wrodzona umiejętność bycia. Kobiety to takie istoty, które zakodowane mają w duszy, by być obok, słuchać kogoś – nawet do bladego świtu, choć przecież trzeba wstać przed szóstą, przygotować mleko, przygotować kanapki, zaprowadzić maluchy do przedszkola – i trzymać go za rękę przy kubku gorącej herbaty. Kobiety mają potrzebę zaopiekowania się wszystkimi, całym wręcz światem – chcemy nakarmić go szarlotką lub sernikiem jeśli woli, chcemy pogłaskać go po głowie, ziemskiej, pełnej wód i zieleni głowie, uśmiechnąć się ciepło i szepnąć : „hej, nie martw się. Jesteś piękny. Wszystko będzie dobrze. Każda wojna kiedyś się kończy, czyż nie?”. Atut kobiecości to zdecydowanie towarzysząca nam z dniem narodzin chęć ludzkiego pobycia przy drugiej osobie i wewnętrzna potrzeba dodania otuchy zagubionej duszy. Mogłoby się wydawać, że to nic – jednak to więcej niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.

 

2.mwarykowski

14 lutego 2018 at 17:00
Dla mnie kobiecość to rodzicielstwo. Dla mnie moja kobieta wygląda najbardziej kobieco z córką wtuloną w piersi.

 

3.Luiza

15 lutego 2018 at 17:03
Kobieta…W tym słowie zawiera się wszystko! Burza z piorunami, bezchmurne niebo z pięknym słońcem, zorza polarna i chmury deszczowe…Każda z nas jest nieprzewidywalna i zmienna, ale każda jest bardzo WRAŻLIWA! I ta cecha jest właśnie naszym największym atutem! To my, kobiety, nachylimy się nad skulonym pod płotem kotkiem. To my, przytulić chcemy cały świat, nawet kiedy jest to niewykonalne! To my, utulimy do snu, pogłaszczemy po głowie, wytrzemy łzy! To my, stworzymy nawet w najmniejszym mieszkanku DOM! Dzięki wrażliwości potrafimy stworzyć nowe, modne looki i zawsze wiemy doskonale co do czego pasuje 🙂 Jesteśmy wrażliwe wewnątrz i na zewnątrz dlatego do szczęścia wewnętrznego potrzebujemy miłości a do szczęścia zewnętrznego kosmetyków, które pomogą nam dbać o siebie! Seria AA pomoże nam zapewnić pełną wrażliwość i komfort naszym strefom intymnym o których żadna kobieta nie powinna zapominać! Trzeba o nie dbać tak samo jak o każdy inny skrawek naszego wrażliwego Ciała 🙂

 

4.bootex

15 lutego 2018 at 19:10
Kobiece piękno oprócz cudownego ciała i zadbanej twarzy to również posiadanie pasji, dzięki której jesteśmy arcyciekawe i inspirujące dla otoczenia. Mamy cel i jesteśmy zdeterminowane, a przez to tryskamy niesamowitą energią i roztaczamy aurę tajemniczości i wielkiej radości. Pasja (nieważne w jakiej dziedzinie) sprawia, że jesteśmy zwyczajnie ciekawym człowiekiem i dzięki temu jesteśmy najlepszymi ambasadorkami „płci pięknej”. Nie ma znaczenia, czy spełniamy się jako matka, bizneswoman, żona, specjalistka, czy kochanka – grunt, że jesteśmy szczęśliwe w swojej skórze i na swoim miejscu.

5.Paulina F.

16 lutego 2018 at 09:01
Atut kobiecości ? Powab, kokieteria, czułość, wielozadaniowość, wielobarwność uczuć. Bycie nadwyraz silną i kruchą jednocześnie.
Ale największą nagrodą za bycie kobietą jest możliwość stworzenia drugiego życia, bycie mamą.

 

6.Sylwusia26

16 lutego 2018 at 12:39
Każda kobieta chce pięknie wyglądać,
Z zachwytem w lustro ciągle spoglądać,
Marzy jej się wygląd zjawiskowej kobiety,
A przecież każda z nas ma swoje zalety !

Prawdziwa kobieta uśmiech eksponuje,
Wszak wszystko na twarzy się kumuluje,
Oczy czy uśmiech, zwracają wciąż uwagę,
Trzeba jednak zachować rozum, rozwagę.

Prawdziwą ozdobą jest zadbane ciało,
Które o uwagę zawsze będzie wołało,
Zadbane dłonie czy stopy oraz ramiona,
Kobieta do piękna wręcz jest stworzona.

To nie wielki biust, czy może pupa zgrabna,
Świadczy o tym, czy kobieta jest powabna,
To wyraz twarzy oraz umysł takiej kobiety,
Która oto nie odsłania każdej swojej zalety.

Czasem kobiecości dodaje zgrabna sukienka,
I każda z nas wygląda już jak taka panienka,
Która dba o siebie, i myśli jak pięknie wyglądać,
I wtedy z zachwytem może na siebie spoglądać.

Bo piękno kobiety skrywamy wciąż w sobie,
Ukryte ono jest w każdej przecież osobie…
Czy to dziewczynka, kobieta czy staruszka,
Piękno w nas odkrywa prywatna tu wróżka.

 

7.Ewa

16 lutego 2018 at 21:31
Gdy byłam mała często pytałam się mamy dlaczego niektóre panie mają takie brzydkie zmarszczki na twarzy, pamiętam, że mama zawsze gładziła mnie po twarzy i odpowiadała, że widocznie za mało się w życiu uśmiechają. I to chyba była prawda, bo później przyglądając się kobietom te często uśmiechające się miały jakąś taką aurę wokół siebie. I tak, naszą największą ozdobą kobiecości jest nasz szczery, częsty uśmiech na twarzy. Pozdrawiam

 

8.Edyta Edka

16 lutego 2018 at 23:03
Bez wątpienia największym atutem jest uśmiech u kobiety,
od ucha do ucha, taki wesoły, radosny obrazjący jej zalety,
w jego świetle kobieta wydaje się atrakcyjniejsza i wiecie ?
po prostu dla osoby obserwującej jest najpiękniejsza w świecie !
UŚMIECH to coś w rodzaju „upiększenia” co dodaje kobiecości
pozwala poczuć pewność siebie i daje ogrom szczerej radości.
To właśnie UŚMIECH budzi do działania, nie pozwala na leniuchowanie
i dzięki niemu kobiecie nie w głowie jest nad kompleksami się użalanie!
Mogłabym rzec że rzęsy, twarz, piersi – lecz uśmiech to ATUT niezastąpiony
który sprawia że „obraz kobiety” jest wręcz wymarzony !

Kobieta ma wiele wdzięków, atutów a także słabości
dlatego UŚMIECH stawia ją na podium wysokości
sprawia że kompleksy bledną, smutki odchodzą, żal znika
i to właśnie dzięki UŚMIECHOWI kobieta w swoim żywiole bryka,
to właśnie uśmiech gwarantuje jej sukces i spełnienie
to właśnie uśmiech dajej jej moc by dorwać marzenie
to właśnie uśmiech prowokuje, że znika zakłopotanie
i to właśnie walka a atut jakim jest uśmiech – to jest wyzwanie!
Bo przytłacza fala kłopotów, problemów, jak tu się uśmiechać?

UŚMIECH kobiecie daje pole do popisu,
to on sprawia, że wygląda zjawiskowo ,
to za jego sprawą wygląda kwitnąco
to dzięki niemu sprawia wrażenie sympatycznej
to właśnie uśmiech przywołuje pozytywne emocje
i to właśnie on jest największym atutem kobiety (a zaraz po nim kocie spojrzenie) !

 

9.Karolina / Nasze Bąbelkowo

8 lutego 2018 at 10:23
Dla mnie to chyba nie istnieje coś takiego, jak temat tabu – a już tym bardziej dziwi mnie, że to właśnie higiena intymna jest przez niektórych za taki uważana. Przecież ” nic, co ludzkie – nie jest mi obce” 😉

Największy atut kobiecości? W sumie mogę odpowiedzieć na to pytanie słowami chirurga, który kilka lat temu przygotowywał mnie do radykalnej operacji. „Kobiecość jest w sercu i głowie – a nie w powierzchowności i posiadaniu pewnych narządów lub ich braku”. Myślę, że świetnie to podsumował. Kobiecość to nasza wewnętrzna siła i blask – umiejętność podnoszenia się z kolan po trudnych sytuacjach, troska o własne przekonania , ideały oraz marzenia. Pozorna wrażliwość i kruchość – a jednocześnie niesamowita moc i wola walki.

 

10.Paulina Chmielewska

8 lutego 2018 at 09:27
Sama mam częste problemy ze sferą intymną, dlatego bardzo o to dbam.
Co do konkursu, to chętnie wezmę udział, kosmetyków jeszcze nie próbowałam a mój płyn akurat się kończy, więc chętnie bym przetestowała 🙂
Największym atutem kobiecości? Pewność siebie. I tu mówię serio. Możemy mieć piękne dłonie, być ślicznie pomalowane, mieć miękkie, falujące włosy, ale uciekać wzrokiem, garbić się, żeby ukryć siebie i bać się kontaktu z drugą osobą. Możemy też czasem być gorzej ubrane, mieć wykręcony lok w drugą stronę i kawałek szminki na zębie (przecież to moment żeby zetrzeć), ale kiedy mamy charyzmę i pewność siebie, to nic nam nie doda więcej kobiecości, niż to. Przetestowane w terenie 😉 Tak więc głowa do góry, cyc do przodu i pokazać swoją kobiecość 🙂

 

p.s Kochani, jestem pełna podziwu dla wszystkich komentarzy, również tych, które nie wygrały! Wyjątkowe, wzruszające i piękne! My kobiety mamy moc… <3 Zwycięzców prosimy o kontakt!