CODZIENNIK, GLAMAMMA, NIECODZIENNIK

Między nami Kobietami (PLUS KONKURS OD AA INTYMNA)

Kobieta…

O kobietach mówi się dużo i różnie. Pewnie skoro to czytasz też jesteś kobietą. Kobietami się rodzimy, nie stajemy się nimi z dnia na dzień, ja, Ty, Twoja mama, moja siostra, koleżanka… Zaraz po urodzeniu nabieramy cech małej, delikatnej dziewczynki, po czym z niej rozkwita cudowna, jedyna w swoim rodzaju – KOBIETA. Od najmłodszych lat przyglądamy się bacznie naszym mamom, siostrom, starszym koleżankom, podpatrując je w głębi serca chcemy być tak jak one. Z zazdrością patrzymy na kolorowe pomadki, cienie i długie paznokcie… W wewnątrz marząc i nie mogąc doczekać się chwili, kiedy to my będziemy mogły tak samo… Dorastamy, przeżywamy pierwsze rozterki miłosne, leczymy złamane serca, poznajemy prawdziwych przyjaciół – tych na zawsze, „trawimy emocjonalnie” pierwszy moment, kiedy to fizjologicznie stajemy się kobietą! 😉

 

Dorastamy, dojrzewamy, popełniamy błędy, gubimy się, świętujemy sukcesy! Każda z nas jest odrębną indywidualnością, na swój sposób piękną, kobiecą , o innym temperamencie. Jesteśmy różne, a jednak łączy nas zazwyczaj jedno: chcemy być piękne, zadbane, lubimy czuć się dobrze i BEZPIECZNIE w każdej, nawet najmniej komfortowej sytuacji. Mam rację? 😉

 

Na kobiecych blogach znajdziesz sposób na wszystko, o tym jak się perfekcyjnie pomalować, jak regulować brwi, jak schudnąć, wypełniać zmarszczki czy 120 sposobów na pozbycie się cellulitu! Dowiesz się o wszystkich nowinkach kosmetycznych i fryzjerskich, jednak w dalszym ciągu brakuje tematów związanych bezpośrednio z naszą kobiecością. Temat dotyczący chociażby higieny intymnej, jest wciąż tematem tabu. Nie potrafimy jakby rozmawiać o tym z klasą, zagadnienie jest wstydliwe. A to sprawa niesamowicie ważna… Dużo kobiet nie jest świadomych tego, jak ważna jest sprawa higieny intymnej i jej oddziaływanie na cały organizm. Układ moczowy, układ rozrodczy – to wszystko się ze sobą bardzo mocno łączy. Czy wiesz, że chociażby bakteryjne zakażenie pochwy może zniszczyć Twój układ moczowy do tego stopnia, że infekcja dostanie się do nerek?! Brzmi poważnie, prawda? To tylko kropla w morzu powikłań! Innymi słowy, zaniedbując tę strefę, lub stosując nieodpowiednie kosmetyki możemy sobie narobić poważnych kłopotów! Przecież żadna z nas tego nie chce, prawda?

 

Uniknąć tych nieprzyjemności można tylko w jeden sposób. Należy dobrać kosmetyk o odpowiednim składzie i pH. Tutaj na przeciw wychodzi znana rodzima marka AA. Ich pierwsze produkty do higieny intymnej pojawiły się w 1990 roku. Lata doświadczeń pozwoliły marce stworzyć produkty, które zaspokajają potrzeby każdej kobiety, nawet tych najmłodszych. Ponadto AA Intymna jako jedyna w Polsce posiada pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

 

Sama nie mam córki, ale mają je moi najbliżsi, zatem wiem doskonale jak ważne jest dbanie i pielęgnacja okolic intymnych maleńkich dziewczynek. Zdaję sobie również sprawę jakie mogą być konsekwencje w przypadku niewłaściwej higieny. Nie oszukujmy się, w tej kwestii dziewczynki są o wiele bardziej wymagające niż chłopcy. Mając na uwadze ten fakt oraz troskę o małe kobietki AA stworzyło produkt, który pozwala wyeliminować pewne zagrożenia. W swojej gamie produktów AA ma płyny do higieny intymnej już dla dziewczynek powyżej pierwszego roku życia – AA Intymna Baby Girl. Oprócz właściwości redukujących i łagodzących podrażnienia, przywracaja naturalną mikroflorę, nawilża i odświeża. Myślę, że jeżeli jesteś mamą córeczki, jest to produkt godny zainteresowania.

 

Ponadto AA Intymna w swojej szerokiej gamie produktów dla kobiet, ma preparaty dostosowane do potrzeb fizjologicznych każdej z nas. Mamy do wyboru żele, płyny, emulsje, specjalistyczne, pielęgnujące, kojące, chroniące przed infekcjami czy regenerujące. Skrupulatnie dobrane składniki aktywne oraz substancje myjące  zapewniają długotrwałe uczucie świeżości i komfortu. Poza tym skutecznie łagodzą podrażnienia, które są częstą dolegliwością kobiet, tu specjalistą jest – AA Intymna HARMONY MED+ pH 3,8, a także chronią skutecznie przed nawracającymi infekcjami – AA Intymna ADVANCED MED+ pH 3,5. Moim osobistym ulubieńcem jest AA Intymna DELICATE, w formie kremowej emulsji. Łagodzi, nawilża i regeneruje skórę, ponadto dzięki swojej konsystencji jest bardzo wydajna. Cóż mogę więcej napisać… Gama produktów AA Intymna jest tak bogata, że każda z Was na pewno znajdzie odpowiedni kosmetyk dla siebie!

 

Podsumowując, pamiętajmy o tym, że sfera higieny intymnej i doboru odpowiednich kosmetyków jest nie mniej ważna niż piękny makijaż czy zadbane włosy… 😉 Dbajmy o siebie Kochane!

 

Na koniec NIESPODZIANKA! Wraz z marką AA mamy dla Was do zgarnięcia dziesięć zestawów kosmetyków AA Intymna! Wystarczy pod wpisem odpowiedzieć na pytanie:

 

Co według Ciebie jest największą ozdobą/ atutem kobiecości? Swoją odpowiedź uzasadnij!

 

Najlepsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi zostaną nagrodzone! 😉  Konkurs trwa od 07.02.2018  do 16.02.2018r. do 23.59 . Wyniki zostaną ogłoszone w tym wpisie, po siedmiu dniach od zakończenia konkursu, tj. 23.02.2018! Dam znać również na Facebooku! 😉 Powodzenia! :*

p.s. Udział w konkursie jest jednoznaczny z zapoznaniem się i akceptacją regulaminu TU —-> Regulamin konkursu www.ladymamma.pl (1)