Dzieci, Kuchnia

Lody, lody dla ochłody! :)

Co najlepiej robić w takie upały jak ostatnio?! Nic innego jak tylko się chłodzić! A jak się chłodzić to najlepiej w wodzie albo z lodami w ręku! 😉 Zgodnie z tym dzisiaj proponuję Wam lody. Najprostsze w świecie, smaczne, „w miarę” zdrowe i w dodatku takie, które może zrobić nawet maluch samodzielnie! Do ich wykonania potrzebujesz zaledwie trzech składników, mało wyszukanych – uwierz mi! 😉 I możecie się objadać do woli! Kubuś jako wielki znawca tematu i smakosz (a wręcz lodowy potwór) potwierdza i rekomenduje! 😉  Jesteście gotowi na ten spektakularny przepis? To jedziemy!

 

 

 

Lody waniliowe stracciatella

 

 

 

Składniki:

 

1 kg serka waniliowego (ja użyłam serków Rolmlecz, ponieważ bardzo „lubie” ich nieskomplikowany skład ;))

250g jogurtu naturalnego typu greckiego

tabliczka czekolady (ja wybrałam mleczną Wedel)

 

 

 

Przygotowanie:

 

Serek waniliowy mieszamy z jogurtem naturalnym. Proponuję całość wymieszać dokładnie mikserem. Następnie dodajemy kawałki czekolady. Czekoladę możemy zetrzeć na tartce – na grubych oczkach lub po prostu pokruszyć na kawałki (wersja dla leniwych – swoją drogą sama tak właśnie zrobiłam).;) Ponownie mieszamy dokładnie wszystko razem, po czym możemy mieszankę nakładać do pojemników i umieścić w zamrażarce. Taaaa dam!!!!! Tyle! Gotowe! ;P Tym sposobem uzyskałam około 15 porcji lodów. Część zamroziłam w specjalnych pojemniczkach z patyczkami z  Pepco, resztę w zwykłych plastikowych pudełkach.

 

 

 

Poziom trudności level hard jak już wspominałam! 😉 Ale to nie wszystkie zalety tych lodów, stanowią one bowiem doskonałą bazę dla wszystkich lodów owocowych. Można śmiało dodać zblendowane owoce i gotowe! Szybko i smacznie! Poza tym to na pewno zdrowsza propozycja od lodów sklepowych dla wszystkich małych lodożerców! 😉 Zgodzicie się chyba ze mną? 🙂

 

 

 

Pyyyycha! 😉 :*