Dzieci

Jak dbamy o atopową skórę alergika.

Każda mama, której dziecko ma AZS czy alergię pokarmową, objawiającą się również na zmianach skórnych, wie doskonale, że utrzymanie skóry malucha w nieskazitelnej kondycji to nie lada wyzwanie!

Oliwier – skrajny alergik, nie tolerujący krowiego mleka, którego nawet minimalna ilość, spożyta w jakichkolwiek produktach, pozostawia po sobie za każdym razem ślad na jego skórze, na domiar złego posiadacz AZS. Początki były ciężkie! Maleńkie ciało O. było pokryte ,,żywymi” ranami na całej swojej powierzchni, zaczynając od buźki, kończąc na nogach. Alergia ujaawniła się w ciągu tygodnia, tak nagle… Po przejściu na dietę bezmleczną, walczyliśmy z zaawansowanymi zmianami skórnymi dobre dwa miesiące. Skóra Olisia była w tragicznym stanie….

Od pierwszej kąpieli stosowaliśmy emolienty, w postaci emulsji do kąpieli Oilatum Baby. Wystarczyły 1-2 nakrętki do wanienki, a skóra malucha była gładka i nawilżona, bez stosowania dodatkowych kosmetyków pielęgnacyjnych. Emulsja jest bardzo wydajna i serio daje radę nawet w skarjnych przypadkach. Przyznam, że zdarzały się sytuacje, kiedy to sama sobie również dolewałam do kąpieli, efekt natychmiastowy!

Dzisiaj, mając na uwadze dość problematyczną skorę O., w szczególności w okolicach kolan, łokci i na twarzy, do mycia ciała używamy również Oilatum Baby, tyle że w postaci żelu. Po kąpieli przechodzimy do domowego SPA i nawilżamy skórę balsamem z tej samej serii. Do pielęgnacji buźki stosujemy krem również z tej serii. Produkty nie zawierają barwników, parabenów, są niesamowicie łagodne, mogą być stosowane od pierwszego dnia życia. Doskonały wybór dla mam maluchów z problemami skórnymi!

Pozostając w temacie kąpieli, na szczęście szampony dla O. nie robią różnicy. Używamy zamiennie Bambino lub Johnsons baby. Choć sercem jestem bliżej Bambino, ze względu na wspomnienia z dzieciństwa.;)

Jeżeli chciałybyście zakupić Oilatum Baby to aktualnie jest rewelacyjna promoszka w  SuperPharm, dostaniecie balsam do ciała i żel do mycia w cenie 42zł!:)

 

DSC01729 DSC02223 DSC02226