Dzieci, Zabawa

Dwie fantastyczne masy plastyczne do kreatywnej zabawy

Dawno nie było tu czegoś fajnego i wyjątkowego do kreatywnej zabawy… Trochę się zapuściłam w tej dziedzinie! 😉 Wracam! W dodatku z przytupem, bo mam dla Was coś fantastycznego, a dokładnie nawet dwa przepisy! Pierwszy to masa mydlana, a drugi to masa z użyciem kremu do rąk. 😉 Do super zabawy, ćwiczenia małej motoryki i wyobraźni. Jedną z nich ściągnęłam od naszej Pani z przedszkola – ekstra, drugą zaś znalazłam w czeluściach internetu. Pod względem konsystencji są bardzo podobne, można je więc traktować jako wymienniki, jeśli nie macie któregoś ze składników.

 

 

 

W sam raz na wakacyjne dni kiedy pogoda nie koniecznie dopisuje, a nuda doskwiera jak oszalała. 😉 Szybko zrobicie, a po zabawie szybko sprzątniecie. 😉 Same superlatywy! 😉 No to już!

 

 

 

 

MASA MYDLANA

 

 

Składniki:

 

1 szklanka mydła w płynie

mąka ziemniaczana (około 1,5 -2,5 szklanki – w zależności od tego jaką chcecie otrzymać konsystencję. Proponuję dosypywać mąkę stopniowo i mieszać.)

barwnik spożywczy, brokat – co tam macie

 

 

 

Przygotowanie:

 

Wlewacie mydło do miski następnie dodajecie stopniową mąkę. Intensywnie mieszacie (wyrabiacie w rękach). Po czym porcjujecie i do każdej z porcji dodajecie barwnik i ponownie ugniatacie. A teraz uwaga!!! Sprzedam Wam hit! Nie miałam barwnika, bo już dawno wyszły i jakoś całkiem wyleciało mi z głowy kupno jego… Zgadnijcie co dodałam?! 😉  Otóż jak to mówią „potrzeba matką wynalazku”… Pokruszyłam kolorowe cienie do powiek i w ten sposób uzyskałam piękne kolory! 😉 Oczywiście ugniatamy intensywnie, co by kolor się dobrze rozprowadził. Pomysłowo, co? 😉 Po skończonej zabawie zamykacie masę np. w starych opakowaniach po ciastolinie i możecie bawić się ponownie. Do wielokrotnego użytku.

 

 

 

MASA KREMOWA

 

 

Składniki:

 

około 100 ml kremu do rąk

mąka ziemniaczana ( tutaj podobnie jak w pierwszym przypadku musicie eksperymentować z ilością – dodawać mąkę i mieszać w między czasie, aż do uzyskanie odpowiedniej konsystencji)

barwnik

 

 

 

Przygotowanie:

 

Podobnie jak w przypadku pierwszej masy. Krem wyciskamy do miski. Możecie dodać barwnik bądź cenie zanim dodacie mąki. Mąka i ugniatamy! 😉 Nic prostszego! 😉 Po wszystkim w pojemnik i można wykorzystać następnym razem.

 

 

 

Gwarancja dobrej zabawy! Dzieci to lubią!!!! <3

 

 

 

:*