GLAMAMMA

Czego pragnie i nienawidzi Twoja skóra?

                         Pamiętacie jak napisałam ten wpis —->   Jak aksamit , o tym jak należy dbać o cerę od strony kosmetycznej, po kolei co i jak… Poza kosmetykami jest jeszcze druga strona medalu, na pozór oczywista, a w gruncie rzeczy nie do końca! Mianowicie żebyśmy wklepywały w facjatę siedem razy dziennie krem przeciw wszystkim zmarszczkom świata za 10 000 zł, to popełniając pewne błędy o pięknej skórze nadal będziemy mogły tylko pomarzyć! Szybkość i tryb życia sprawia, że nie zastanawiamy się nad tym jak nasze codzienne nawyki mogą wpłynąć na kondycję naszej cery. O to lista prostych czynności, których nie cierpi nasza skóra i o których często zapominamy, a przez nie wygląda mniej świeżo, jest poszarzała i szybciej się starzeje!

  1. Samodzielne wyciskanie krostek – o zgrozo!!! Kiedyś byłam od tego uzależniona, i tak o to z maleńkiego problemu robiło się mega kuku! Wygniatając zawartość gruczołu, miażdżymy delikatne tkanki wokół jego ujścia, a to właśnie powoduje zaczerwienienia i urazy. Na skutek tego powstają na skórze trudno gojące się rany, plamy, a nawet przebarwienia ( w takich przypadkach polecam Wam krem Bandi)
  2. Solarium – promieniowanie oddziałuje głęboko na skórę, uszkadzając kolagen, a co za tym idzie skóra znacznie szybciej się starzeje! Na szczęście już dzisiaj nie jest w modzie blondzia, która zatrzasnęła się w solarium, a wręcz przeciwnie chyba nawet jest passe???;)
  3. Woda zawsze zdrowia doda – 2-3 litry na dobę to minimum, wliczają się również herbatki ziołowe. Kremy nie wystarczą dla zachowania młodego wyglądu, skórę należy nawilżać również od środka.
  4. Palenie – a feeeee!;p Przyczynia się niewątpliwie do złego stanu naszej skóry, wspomaga rozwój głębszych zmarszczek, powoduje ziemisty kolor skóry. Czy Wy wiecie, że dziesięć lat palenia postarza nas o 2,5 roku???!!! Na szczęście problem papierosów mnie nie dotyczy!
  5. Nie mycie pędzli do makijażu – to najłatwiejszy sposób by pozatykać pory i nabawić się infekcji bakteryjnych. Pędzle powinny być myte raz na 3 tygodnie. Ze swojej strony mogę Wam polecić płyn z Inglota, albo po prostu zwykły szampon.
  6. Zbyt mała ilość snu – tutaj poległam po całości! Sen jest to czas niezbędny dla naszego organizmu, po to by zregenerować się po całym dniu. Niedosypianie powoduje problemy z przepływem krwi do skóry, co sprawia, że jest ona ziemista. Jestem tego najlepszym przykładem!;( A o 7 godzinach snu dziennie mogę pomarzyć!;p
  7. Dieta – tu oczywiście można by książki pisać! Najważniejsze jest to, aby mieć na uwadze by była zróżnicowana, bogata w witaminy, powinniśmy unikać przede wszystkim przetworzonych węglowodanów.
  8. Spanie z telefonem – też tak macie, że musicie mieć telefon gdzieś w okolicach głowy w nocy??? Ja silnie z tym walczę i nawet mi się udaje ostatnio… Czy wiecie, że w nocy wydzielamy z organizmu najwięcej melatoniny, a obecność telefonu, jeszcze nie daj Boziu podłączonego do ładowarki hamuje jej wydzielanie!!!

To jak, od jutra zmieniamy nawyki???;)