CODZIENNIK, NIECODZIENNIK

5 seriali NETFLIXa, które warto zobaczyć

No dobra nadszedł ten moment…

Wreszcie mnie namówiła moją szanowna małżonka do napisania tekstu na bloga z perspektywy taty. Zresztą groźba braku obiadu była dość skuteczna i nadzwyczaj motywująca…

Jako że dzieciaki śpią, a My mamy leniwą, szarą sobotę w środku tej niby „zimy” skrobnę coś od siebie dla tej męskiej części widowni, chociaż Panie też znajdą coś dla siebie.

Ogólnie od zawsze bardzo lubiliśmy z Agą eM. (szanowna małżonka przyp.red) wspólnie spędzać wieczory oglądając dobry film lub mega wciągające seriale. Jak nie było jeszcze chłopców to hurtowo leciały Prawa Agaty, PAKTy czy inne Watachy.

Na początku 2016r. do Polski weszła platforma wypożyczalni filmów i seriali amerykańskiego giganta– Netflix. Pierwszy miesiąc możemy wypróbować serwis za darmo, więc jak przystało na prawdziwego Cebulaka żal nie skorzystać . Zarejestrowałem konto i heja!

Na tamten czas jednak na mnie Netflix nie zrobił większego wrażenia, mało było wówczas materiałów z PL napisami lub dubbingiem.

W połowie 2017r. dzięki uprzejmości cioci chłopców dostaliśmy dostęp do jednego z subkont w serwisie abyśmy mogli sprawdzić jak się ma po 1.5 roku pobytu w Polsce. No i się zaczęło…

Od tego czasu bardzo aktywnie korzystamy z Agą z platformy. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że śmiało moglibyśmy zrezygnować z usług Naszego dostawcy telewizji.

W serwisie mamy obecnie blisko 1000 produkcji, ponad 200 samych seriali. Ze wstępnych informacji wiemy, że tylko w 2018r. Netflix ma dodać ponad 600 nowych filmów, seriali oraz programów TV.

Nie chciałbym jakoś bardzo rozpisywać się na temat samego Netflixa bo myślę, że jest on w Polsce już dość popularny i wielu z Was korzysta, jednak dla tych co nie mieli styczności z tą platformą lub mają wątpliwości czy wykupić subskrypcje odpowiadam zdecydowanie WARTO!

No dobra ale do rzeczy bo obiad stygnie, a ja jeszcze nie zacząłem właściwego tematu który chciałem dziś przedstawić, mianowicie co warto obejrzeć na Netflix.

Przedstawimy Wam na początek 5 seriali które pochłoną Wasze wolne wieczory. Jeśli Wam się spodoba temat będziemy kontynuować i co jakiś czas podrzucimy nowe tematy żeby każdy znalazł coś dla siebie, nie zapomnimy też o dzieciakach

 

5 seriali Netflix, które warto obejrzeć:

 

1. Making a Murderer – jak dla Nas absolutny HIT!

Serial dokumentalny opowiadający historię Stevena Averego, człowieka który odsiedział 18 lat w więzieniu za gwałt, którego nie dokonał.

Dokument ukazuje Nam byłego więźnia, który dzięki postępowi badań DNA i ponownemu przeanalizowaniu dowodów w jego sprawie, odzyskuje wolność. Steven z dnia na dzień staje się dość medialną personą w USA, udziela wywiadów pojawia się w prasie i TV. Zaczyna batalię o bardzo wysokie odszkodowanie za lata spędzone za kratami. Kiedy mija Nam 4 godziny oglądania z zaciekawieniem jego historii, nagle okazuje się, że ten serial tak naprawdę jeszcze się nie zaczął. Nieoczekiwany zwrot akcji wgniecie Nas w fotel i nie pozwoli z Niego wstać już do samego końca.

Z tym serialem jest w ogóle śmieszna historia, ponieważ kiedy ja zaczynałem go pewnego dnia oglądać Aga pisała teksty na bloga i słuchała jednym uchem, czasem zerkała na ekran. Na drugim odcinku laptop już leżał w koncie, a Aga w pełnym skupieniu oglądała ze Mną.

Dam Wam tylko małą radę, jeśli zamierzacie obejrzeć ten serial nie szukajcie w internetach informacji nt. Stevena Averego, pozwoli to Wam wciągnąć się w dokument na 10 godzin i będzie trzymał w napięciu do ostatniej sekundy.

Na nas zrobił ogromne wrażenie i mimo, że oglądaliśmy go kilka miesięcy temu wciąż siedzi w głowie i z wielką nadzieją czekamy na drugi sezon.

1 sezon – 10odcinków

 

2. Narcos – kolejna świetna produkcja Netflixa.

Serial fabularny opowiadający prawdziwą historię o Pablo Escobarze, Kolumbijskim baronie narkotykowym przywódcy najpotężniejszego kartelu na świecie z Medellin w Kolumbii.

Pablo Escobar od lat 70 rozwijał sieć dystrybucji narkotyków. W latach 80 był już uznawany za największego gangstera, kontrolował ok. 80% rynku kokainy na świecie, a wg. Forbes był jednym z najbogatszych ludzi Naszego globu.

Serial ma niesamowity klimat głównie dzięki grze aktorskiej głównego bohatera wcielającego się w Pablo Escobara, brazylijskiego aktora Wagnera Moure.

To jest jeden z tych seriali kiedy wstajesz na 7 do pracy, na zegarku jest grubo po 23 ale jeszcze jeden odcinek aby zerknę, i jeszcze jeden…

Narcos ma 3 sezony w sumie 30 odcinków dobrego kina!

 

3. La casa de papel – Nowość w serwisie.

Jak o serialu Narcos pewnie sporo z Was słyszało, tak „Dom z papieru” bo tak brzmi tłumaczenie hiszpańskiego serialu pewnie jest dla Was nowością.

Serial opowiada historie ośmiu przestępców, którzy po kilku miesiącach intensywnych przygotowań, rozpoczynają realizację jak im się wydaje planu doskonałego – napadu na mennicę.

Ich celem ma być wydrukowanie olbrzymiej ilości gotówki ponad 2,5mld euro, a w realizacji celu pomóc mają im sami zakładnicy.

Całą akcją kieruje z zewnątrz ich przywódca i „mózg” operacji grany przez Alvaro Morte, a na czele policji staje twarda sztuka Raquel Murillo grana przez Iziar Ituno.

Produkcja o tyle ciekawa, że mamy tutaj można powiedzieć 10 ról pierwszo-planowych, które opowiadają Nam również historie swojego życia. Czy będą w stanie wykonać plan napadu na mennice, który wydaje się doskonały?

1 sezon – 13 odcinków

4. Dark – mroczny dreszczowiec.

Do niedawna myślałem, że Niemcy robią dobrze dwie rzeczy. Produkują świetne samochody i przegrywają wojny 😉 .

Jak się okazuje potrafią też nakręcić całkiem fajny serial. Akcja rozgrywa się we współczesnych Niemczech. Zaginięcie dwójki małych dzieci powoduje, że poznajemy cztery rodziny i ich mroczne tajemnice oraz dość dziwne relacje pomiędzy ich członkami. Twórcy przenoszą Nas co jakiś czas do roku 1986 abyśmy mogli lepiej poznać i zrozumieć historię, którą Nam przedstawiają.

Serial ma specyficzny bardzo surowy klimat, jak ktoś lubi kino skandynawskie na pewno doceni również tą produkcję.

Dark jest dość ciężki nie tylko ze względu na mroczny klimat, ale również na fabułę, trzeba troszkę pogłówkować aby nadążyć za myślami twórców.

1 sezon – 10 odcinków

/

 

5. Dirty Money – czyli jak się robi przekręty w dzisiejszym świecie.

Pewnie ten tytuł wydaje się zaskoczeniem dla tej części z Was, którzy spodziewali się tutaj House of Cards lub Stranger Things. Już tłumaczę dlaczego nie dwa wymienione tytuły, a właśnie Dirty Money uznałem, że powinniście obejrzeć.

Otóż House of Cards uważam, że jest po prostu nudne i mi obejrzenie 10 odcinków pierwszego sezonu w zupełności wystarcza, a co do Stranger Things temat jest jeszcze prostszy, nie oglądaliśmy .

Wracając do Dirty Money, jest to dokumentalny serial ukazujący jak wielkie korporacje czy bogacze tego świata robią Nas w konia. Zobaczycie tutaj historię m.in. Volkswagena i afery Dieselgate, dowiemy się czy Donald Trump faktycznie sam dorobił się fortuny oraz jak to jest możliwe aby lek który kosztował jednego dnia 5$ następnego dnia kosztuje 5000$ na przykładzie firmy Valeant amerykańskiego giganta w branży farmaceutycznej.

 

Z Naszej strony z czystym sumieniem polecamy wyżej wymienione produkcje, dajcie znać czy widzieliście którąkolwiek ewentualnie podzielcie się wrażeniami po obejrzeniu.

A może Wy podsuniecie jakieś ciekawe produkcje, które możecie polecić?

Miłego seansu,

Rafał eM.